Adana Demirspor-Fenerbahçe maçında görev yapan Halil Umut Meler, sanırım Şampiyonlar Ligi, elit kategori hakem olduğu için kendisini büyük hakem olarak görüyor. Süper Lig maçlarını çerez olarak düşünüyor galiba. Zira oyunculara yukarıdan bakıp, dikkatsiz, kuralları eğip büküp kafasına göre maç yönetiyor. Hal böyle olunca da hatalar yapıyor maçta. Maçta vasatı aşamadığı gibi rakibini boğmaya teşebbüsten belki de yargılanabilecek (!) Adana Demirsporlu oyuncunun bu hareketini sarı kartla geçiştirdi.

Hatayspor-Galatasaray müsabakasındaki Bahattin Şimşek’in ‘Zorlanmıyorum, her pozisyona hakimim’ anlamındaki olur olmaz gülmesini ne oyuncular ne de kimse yemez. Galatasaray’ın iki penaltısını es geçtiği gibi Galatasaraylı Barış Alper’in anca kafes dövüşünde görülebilecek dirsek atmasını da göz göre göre idare etti. MHK kendinde mi de FIFA kokartını bu kadar kolay dağıtıyor!

Beşiktaş-Başakşehir mücadelesinde Arda Kardeşler, Beşiktaş zorlandıkça kendisini de zorladı! Kardeşler takımların durumlarını bırakıp iyi hakemlik yapmakla  ilgilense daha iyi yönetimler gösterecek sahada.

Diğer maçlardaki Cihan Aydın, Direnç Tunusluoğlu, Çağdaş Altay, Turgut Doman, Murat Erdoğan, Burak Pekkan, Sarper Barış Saka gayet başarılı yönetimlerle kapadılar haftayı. Hakemlere ne oluyorsa özellikle üç büyük takımın maçını yönetirken bir şeyler oluyor. Bu üç büyük takım psikolojisi olmadığında genellikle başarılı oluyorlar. Hakemlerimizin üç büyük takımın yarattığı psikolojiye teslim olmamayı öğrenmeleri gerekiyor acilen.