Gökmen Özdenak
18 Aralık 2019

Bunların miadı dolmuş!


Tuzla faciası olmaktan kurtuldular. İlk maçta Fatih Terim, belki de aslarına korku salmak için yedek oyuncuları veya daha önce görev yapsa da isteneni veremeyen futbolcuları tercih etmişti. Ancak plan tersine dönmüş ve 2-0’lık bir hezimet ortaya çıkmıştı.

Her zaman şunu söylerim; özel maçların haricindeki tüm karşılaşmaları ciddiye almak gerek. Senelerin Fatih Terim’inin bunu bilmesi gerekirdi. Korkulu rüya görmektense uyanık olmak her zaman avantaj getirir. İllaki yedekleri hazır tutmak istiyorsan ilk maçta gereken skoru yakalar, rövanşta bu oyuncuları kullanırsın.

Galatasaray’a tur için yemeden atması gereken en az 3 gol gerekiyordu. İlk yarıda bunu başardılar. İstekli, agresif ve hata yapsa da bunları kapatabilen bir futbol sergilediler. Ne zaman turu geçecek skoru elde etti Galatasaray, o eski haline döndü. Yine yan ve geri paslar başladı. Atağa dönüşmeden dolaşan toplar Muslera’ya kadar gelip tekrar oyuna sokuldu. Dün Tuzlaspor’un yerinde daha hızlı oynayabilen bir takım olsa Galatasaray facia yaşardı.

Feghouli, dün gecenin skor anlamında en üretken ismi olmasına rağmen kanat akınlarında çok da etkili değildi. Ömer vasatın altındaydı. Bu kadro yapısıyla Falcao’nun golcü kimliğini gösterme şansı yok. Selçuk’un artık bu takımda yeri olmadığını bir kez daha gördük. Gol atmasına rağmen Belhanda da aynı şekilde. Orta alanda görev yapan Taylan hepsinin açıklarını kapatmak için 90 dakika çırpınıp durdu.

Bu güçsüzlükle, bu hız yoksunluklarıyla Galatasaray ikinci yarıda büyük sıkıntı yaşar. Fatih Terim ne düşünür bilmiyorum. Söylemek istemiyorum ama bütün takım değişemeyeceğine göre Terim’i değiştirmesinler!

Yazarlar

Bunların miadı dolmuş!
Gökmen Özdenak