Argun Darıcı
9 Mayıs 2022

Başkan Koç’un zor kararı


İki takım da agresif, birbirlerini oynatmamak için topun olduğu yerde çoğalarak presli oynadılar. Gereksiz bir tansiyon yüksekliği vardı oyuncularda. Fenerbahçe, Novak’ın golüyle maça başladı. Oyun, Novak’ın neden olduğu penaltılarla devam etti. Novak, bu sezon genelde oynamaması nedeniyle forma bulduğu maçta takımına faydadan çok zarar verir görüntüdeydi. Bu penaltı pozisyonlarını yaşatması Novak’ın bariz maç eksikliği idi.

Önemli eksikleri olmasına rağmen Fenerbahçe, rakibinden biraz daha ne yaptığını bilir durumdaydı ilk yarı boyunca.

11 haftadır kaybetmemesi ve 7 maçlık galibiyet serisi sarı-lacivertli ekibin daha fazla özgüvenle oynamasını gerektiriyordu. Ancak yapılan pas hatalarının fazlalığı oyun kurmayı engelledi. Ne hücumda ne de orta alanda rakibine üstünlüğünü kabul ettirebildi Fenerbahçe.

İkinci yarıda Fenerbahçeli oyuncular sanırım kırmızı kart korkusundan oyunu daha sakin oynamaya çalışınca Beşiktaş’ın ataklarını durdurmakla uğraştı. İki takım da dengeli ve daha sakin oynadı ikinci yarıda.

Başkan Ali Koç, yeni hoca konusunda karar aşamasında. İsmail Kartal, şu ana kadarki performansıyla koltukta kalmayı hak ediyor. Bakalım Koç’un kararı, Fenerbahçe’ye neler getirecek?

Yazarlar

Başkan Koç’un zor kararı
Argun Darıcı