SEZON başlarken Trabzonspor’da hedef mutlak şampiyonluktu ama Bjelica ile birlikte alınan sonuçlardan sonra büyük bir rezalet ve çöküş oldu. Daha sezonun ilk yarısı bitmeden Abdullah Avcı dönemi başlayıverdi. Hakkını yemeyelim alınan sonuçlardan sonra Trabzonspor’un üstündeki kara bulutlar da biraz olsun dağılmış oldu.

Avcı’nın gelişi ve alınan galibiyetler bu takımın şampiyonluğa oynayamayacağı gerçeğini değiştirmez. Bunun faturasını da yalnızca Bjelica’ya çıkartmak çok büyük haksızlık olur. Burada en yüklü fatura başkan Ertuğrul Doğan’ındır. Kurulan bu kadronun en başından şampiyonluğa oynayamayacağı belliydi. Ne yazık ki bunu acı tecrübelerle daha da iyi öğrenmiş olduk.

Buna rağmen eldeki kadro Avrupa kupalarına katılma hedefinde gayet yeterli olur. Ama biliyorum ki Abdullah Avcı devre arasında en az üç transfer daha yaptıracak. En başta olmayan paralara yazık olacak. Gelecek isimler de ya kendi kulüplerinde istenmeyenler ya da daha çok para kazanma peşindekiler olacak. Yani hiç bir şekilde fayda sağlayamayacaklardır. Yani soyadı Avcı ama maalesef yine av olacak galiba. “Aman avcı vurma bizi” şarkısı da aklıma gelmiyor değil.