EURO 2024 elemelerinde 16 puanla bileti kaptık, EURO 2024 maçları kura çekiminde bir alt torbaya düşmemek için kaldı liderlik. Dün Ermenistan’la berabere kalan Galler’in grupta şansı kalmadı. Hırvatistan 13 puana yükseldi, artık Galler karşısında puan almak zorundayız. Hazırlık olarak seçilen ekibin EURO 2024 ev sahibi Almanya’nın olması şimdiden bizim için Avrupa Şampiyonasına da ciddi bir hazırlık oldu. Bu hazırlıkta taraftarımızla ikinci ev sahibi ülkede bizim olacağımız netleşti.

Montella, Almanya maçında yeni oyunculara şans verdi. Karşılaşmaya ön alan baskısı ile başlayan milliler defansın arkasına adam kaçırınca erken golle geriye düştü ancak oyundan kopmadı. Ön alan etkinliğimiz orta sahada Emre Akbaba’nın sakatlanması sonrası arttı. Oyuna giren Abdülkadir kanatlara deplase olmaya başlayınca çizgide etkisiz şekilde kalmış olan İrfan Can’da orta sahaya katkı vermeye başladı. Alman sol kanadın golüne bizim sol bekimiz Ferdi cevap verdi. Şaşkın Almanlar devreyi beklerken Kenan gerçek ‘Yıldız’ olduğunu gösterdi ve ilk yarıyı önde kapadık.

İkinci yarıya da Almanlar golle başladı. Onların sert faullerine gözünü kapatan Polonyalı hakem, VAR zoruyla penaltımızı verdi. Zorlu rakibe karşı iyi oyunla gelen galibiyetle birlikte iyi bir oyuncu grubuna sahip olduğumuzu gördük.