Barış Yarkadaş
30 Haziran 2021

AKP Sedat Peker’e cevap veremiyor…


Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, neredeyse her gün birbirinden ilginç ve duyanları dehşete düşüren ifşaatlarda bulunuyor. Merkezinde iktidarın olduğu bu skandallar zinciri kokuşmuşluk, çürüme ve çöküşün hangi boyutlara geldiğini gösteriyor. Peker, aslında aynı zamanda AKP’nin 20. yılın sonunda yaşadığı dramatik çürümenin de fotoğrafını çekiyor.

AKP’den beslenen medya, Sedat Peker’in ortaya koyduğu ifşaatları görmüyor, duymuyor, konuşmuyor. Çünkü; bu iddialara bir yerinden cevap vermeye kalktıkları takdirde, iddiaların eninde sonunda gelip kendilerini vuracağını biliyor. Bu yüzden, emrinde oldukları iktidarın taktiğini izliyor ve akıllarınca Peker’i görmezden geliyorlar.

MİLYONLARCA İNSANIN GÜNDEMİ…  

AKP ve medyası  Peker’i görmezden gelse de sosyal medya kullanan ve objektif gazetecilik yapan kurumların yayın organlarını izleyen geniş kesimler, Peker’in dile getirdiklerini görüyor, okuyor, tartışıyor.

AKP iktidarı, Sedat Peker’in videolarının milyonlarca kişi tarafından izlenmesine rağmen, “susma ve cevap vermeme kararı” aldı. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz ki; verebilecek tek bir cevaplarının bile olmamasıdır. Zira; iktidar da suç ilişkilerinin içinde adı geçen kişiler de biliyor ki; Peker’in söylediklerinin neredeyse tamamı doğru…

PEKER’İN KARŞISINDA EZİLDİLER

İşte bu yüzden,  bırakın cevap vermeyi, herhangi biri savcılığa gidip suç duyurusunda bile bulunamıyorlar. Bir iktidar düşünün ki; kendileri hakkında her gün yolsuzluk – hırsızlık – FETÖ Borsası suçlamaları yöneltilmesine rağmen, sesini çıkaramıyor. Muhalif sesleri, polis copu, bekçi şiddeti ve savcılık eliyle susturan AKP belki de ilk kez çaresizliği yaşıyor. Bir iktidar, organize suç örgütü lideri karşısında eziliyor ve sessizliğe gömülüyor. Bir iktidarın, bir kişinin ya da bir kurumun, organize suç örgütün liderine cevap veremeyecek hale gelmesi nasıl bir utançtır acaba? Allah kimseye bu utancı yaşatmasın…

Sedat Peker ilk kez ‘MİT’ dedi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaptığı son açıklamada dikkat çeken en önemli unsurlardan biri ilk kez Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan (MİT) söz etmesi oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen Cihan Ekşioğlu’nu FETÖ Borsası’nı kurmak ve yönetmekle suçlayan Peker, “Milli İstihbarat’ta görevli namuslu insanlar var.
Senin dosyalarını onlar da takip ediyor” dedi.

Peker böylece, Süleyman Soylu ve yakın çevresinin faaliyetlerinin “devlet” tarafından izlendiğini kendisinin ise  “yalnız olmadığı”nı işaret etti. Peker’in Paramount Otel’e ‘’zırhlı araçla girmesi”yle tanınan Cihan Ekşioğlu’na dair çok gizli bilgileri deşifre etmesi, hem güçlü bir bilgi akışına sahip olduğu hem de Süleyman Soylu’ya yönelik planının adım adım işlediğini gösteriyor.

TEK TEK DÜŞÜRÜYOR…

Organize suç örgütü lideri Peker, İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’nun çevresinde yer alan herkesi tek bir hamle ile etkisiz hale getiriyor. Böylece hem Soylu’yu güçten düşürüyor, hem de Soylu’yla  birlikte hareket edebilme olasılığı olan kişi ya da kurumlara da gözdağı veriyor. Peker’in son açıklamasında yer alan “MİT” vurgusu ise kavganın büyüklüğüne işaret ediyor.

MAKAS AÇILDI

Hatırlayın; KRT TV’deki Şimdiki Zaman’da AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 ya da 24 Nisan’da MİT’ten Sedat Peker’in iddiaları sonrası ortaya çıkan gelişmeler hakkında brifing aldığını anlatmıştım. Erdoğan o brifingi aldıktan sonra Soylu’yla arasındaki  makası açtı. İlk fırsatta Soylu’yu görevden alıp Hulusi Akar’a yakınlığıyla bilinen bir ismi İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturtursa şaşırmayın…

Cihan Ekşioğlu: “WhatsAPP’ı izliyoruz”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in önceki akşam yeniden gündeme getirdiği Cihan Ekşioğlu’na yönelik iddialar yenilir yutulur cinsten değil… Peker, Soylu’ya yakınlığıyla bilinen Ekşioğlu’nun içinde olduğunu iddia ettiği onlarca pisliği anlattı. Sedat Peker’in yaptığı açıklamalarda dikkat çeken bir başka konu ise FETÖ Borsası’nın odağında yer aldığı iddia edilen Ekşioğlu gibi bir ismin MİT’e “yazılım” satabilmesiydi.

MİT’E VERİLEN HİZMET

Peker’in iddialarının ardından yaptığım araştırma sonucu, Cihan Ekşioğlu’nun 3 milyon TL’ye alıp 50 milyon TL’ye sattığı yazılımın daha önce de gündeme geldiğini gördüm. Ekşioğlu, bir magazin dergisine verdiği röportajda, MİT’e yazılım sattıklarını söylerken, istenilen kişilerin Twitter ve Whatsapp görüşmelerine ulaşabildiklerini açıklıyor.

Cihan Ekşioğlu yaptığı işi şöyle anlatıyor:

“Bunun dışında sosyal medya çözümleme ve takip işleri var bizde. Biz takip etmiyoruz bunları çözümleyen sistemleri istihbarat servislerine satıyoruz. Bu da örneğin Twitter’daki hareketliliği takip edebiliyorsunuz, hangi noktadan çıktığını, çağrıların nereden geldiğini kimin kiminle neler yaptığını çözümleyebiliyoruz.”

MİT’İN DE ÖNLEM ALMASI GEREK

Cihan Ekşioğlu, verdiği röportajda “Suçu olmayan vatandaş  ‘Acaba dinleniyor muyum?’ diye endişelenmesin. Suçun yoksa niye endişeleniyorsun?” diye üst perdeden konuşuyor.

Sanırım MİT’in de yapılan alışverişleri yeniden gözden geçirmesi ve bunca iddianın odağında bulunan Ekşioğlu ile tüm ilişkilerini kesmesi gerekiyor. Varsa, MİT personelinin yakını olup Ekşioğlu’nun şirketinde çalışan kişiler de bu şirketlerden ayrılmak zorundadır.  Bunlar yapılmadığı takdirde, bir süre sonra MİT de tartışmaların odağına çekilecektir. Ayrıca, MİT’in FETÖ Borsası’nın odağında olduğu iddia edilen bir ismi bugüne dek neden fark edemediği de ciddi bir tartışma konusu olacaktır.

 

Yazarlar

AKP Sedat Peker’e cevap veremiyor…
Barış Yarkadaş