Adnan Aybaba
21 Aralık 2020

12 puanlık galibiyet


Aboubakar eski günlerini hatırlatan seviyeye geldi, giydiği formanın hakkını veriyor. Gerek attığı goller gerekse oyuna katkısıyla Beşiktaş’ın en önemli hücum silahı durumunda. Forvette Aboubakar’ın varsa hücumda sıkıntı yaşamıyorsun.

Rakip Erzurumspor varını yoğunu ortaya koyarak bir çıkış arıyordu, özellikle ilk yarıda istediğini elde etti. Necip özel bir futbolcu, nereye koyarsan oynuyor, Erzurumspor maçında sağ bek oynadı ve sağ kanadı çok iyi kullandı.

Vida’ya da ayrı bir parantez açmak lazım. Ben her zaman Vida ve diğerleri diyorum. Savunmada her zaman ilk tercih Vida olmalı. Josef orta sahada tek kalıyor, Erzurumspor maçında belli olmadı ama önemli maçlarda dikkat etmek lazım. Tekrar söylüyorum; bu takım iyi işler yapıyor, ama uzun maratonda Oğuzhan ve Ljajic de takıma kazandırılmalı. Bu iki yeteneği 11’de görememek beni üzüyor. Ancak Oğuzhan ile Ljajic de ilk 11’e girmek için daha fazla mücadele etmeli. Bu iki ismi kazanmak önümüzdeki çift maçlı periyotta kadro derinliği açısından büyük önem arz ediyor. Erzurumspor maçı 12 puanlık bir maçtı, zirvedeki tüm rakiplerinin kaybettiği haftada Beşiktaş rahat bir galibiyet alarak, zirveye bir adım daha yaklaştı.

Yazarlar

12 puanlık galibiyet
Adnan Aybaba