Melih Sadıkoğlu
6 Ocak 2020

Yönetici çok yönetim yok!


Futbolsuz günlerde akıllar hep transferdedir. 7’den 70’e her vatandaş, tuttuğu takımın takviye yapmasını istiyor. Ancak 4 büyüklerin kulüp yönetimlerinin toplantılarında transferden çok borçlar, kâr-zarar gibi saha dışı matematiksel hesaplar yapılıyor. Bu nedenle kulüp yönetimleri ile taraftarlar arasındaki transfer bağı her geçen gün kopuyor. 3-4 yıl öncesine kadar taraftarlarını yıldız futbolcularla mutlu eden yöneticiler, yanlış politikalarıyla taraftarların heyecanlarını bitirdi.

2019’un son gününde TFF, harcama limitleriyle ilgili yeni düzenlemesini duyurdu. Rakamlara az çok bakıldığında ‘Galatasaray, son 2 sezonun şampiyonusun transfer hakkın var’ ‘Fenerbahçe, sen otur yerine, aman!’, ‘Beşiktaş, sınırdasın dikkat et’ gibi konu başlıkları çıkıyor.

Genel olarak ülke futbolunda söz sahibi olan kulüplerin kurtuluş formülünün ana maddesi ‘Yetiştir, parlat, sat’. Bu konuda sürekli demeçler veren yöneticilerden hâlâ bir icraat göremedik.

Bir Trabzonspor umudumuz vardı, orada da Ünal Hoca’yı bile yediler. Gençlere önem veren ve az paraya çok iş yapmak isteyen Ünal Hoca’yı da küstürmeyi başardılar. Eskiden bu tür hadiseleri gizleme şansları vardı ama artık taraftarlar sosyal medya sayesinde uyandı. Genel olarak başarısız olan kulüp yöneticilerimiz de bir an önce uyansa her şey çok güzel olacak.

Yazarlar

Yönetici çok yönetim yok!
Melih Sadıkoğlu