Melih Sadıkoğlu
10 Ağustos 2021

Yıldız bir golcü yakışır


Beşiktaş’ta işler yolunda gidiyor. Doğru adımlar ve önemli transferler taraftarların da yüzünü güldürüyor. Lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi heyecanıyla yoluna devam eden Kara Kartal’da hatalardan kısa sürede ders çıkarıldığını görüyoruz. Geçen sezon transferlerin yetişmemesi ve bu nedenle PAOK mağlubiyetleriyle sarsılan siyah-beyazlılarda yönetim, 1 yıl içinde yanlıştan dönüp doğru işlere imza atmaya başladı.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin kendi cebinden ödediği paralarla UEFA’dan olası bir gelir kesintisi cezası yemekten kurtulan Beşiktaş’ta güneşli günlerin devam edeceğini düşünüyorum.

Sergen Yalçın’ın tek isteği kaldı; yıldız bir forvet… Salih Uçan, Kenan Karaman, Mehmet Topal, Rosier, Teixeira ve Ghezzal’le güçlenen kadroya yakışır bir golcü Sergen Hoca’nın elini daha da güçlendirecektir. Yönetimin, forvet transferinde de önemli bir iş başaracağına inanıyorum.

Rosier ile Ghezzal’in bonservisini makul fiyatlarla alıp Texeira transferini gerçekleştiren Beşiktaş’ın yıldız bir golcüyü getirmesi sürpriz olmayacaktır.

Yazarlar

Yıldız bir golcü yakışır
Melih Sadıkoğlu