ABB Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart seçimlerinde Başkent’te seçimi kazanan 16 ilçe belediye başkanı ile birlikte bugün Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından Yavaş, ilçe başkanları ve beraberindeki heyetle yürüyerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Merkez Binası önüne geldi. Burada başkanları ABB personeli, aileleri ve Başkentliler coşkulu bir şekilde karşıladı. Alandakiler ellerinde Türk Bayrakları ve Mansur Yavaş’ın bulunduğu bayrakları salladı. Yurttaşlar “Birisi tarihin en yüksek oyu mu dedi”, “Resmen bahar” yazılı pankartlar, “Az laf çok iş, Mansur Yavaş” yazılı atkılar açtı.

Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcıları Gamze Taşcıer ve Gül Çiftçi, Ankara Milletvekilleri Semra Dinçer, Aliye Timisi Ersever ve Aylin Yaman, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Ankara İl Başkanı Ümit Erkol ve çok sayıda partiliden oluşan heyet de başkanlara destek amaçlı alanda yerini aldı.

Sahneye ilk olarak Seğmen ekipleri çıkarak performanslarını sergiledi. Daha sonra Başkan Yavaş kürsüye çıktı. Teşekkür konuşması yapan Yavaş, başarının Başkentlilerin sevgileri ve desteği ile kazanıldığını söyledi.

ANKARA'YA BEREKET VE HUZURU HEP BİRLİKTE GETİRDİK”

Ankara'ya, şeffaf, katılımcı, adil ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını hep birlikte getirildiğini ve kimseyi ayırmadıklarını vurgulayan Yavaş, “Hangi bölgeden ne kadar oy aldığımıza bakmadık. Kutuplaştırmadık, kavgadan ve gerginlikten bıkmış olan Ankara'ya bereket ve huzuru hep birlikte getirdik. Bugün sizin karşınızda alnımız ak yüzümüz pak bir şekilde çıktık. Sizler de bizim başımızı bu seçimlere eğdirmediniz; gururla, rekor oyla bize 5 yılınızı daha emanet ettiniz” dedi.

HİÇ KİMSEYİ SİYASİ NEDENLERLE İŞTEN ÇIKARMADIM”

Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına da seslenen Yavaş, onlara hep “ailem” diye seslendiğini, personeli değil mesai arkadaşı olarak gördüğünü vurguladı. Yavaş, “Sizleri zorla maçlara, mitinglere, siyasi parti toplantılarına götürenlerden olmadım. Bayram ikramiyelerinizi vermeyen, banka promosyonlarıyla kendisine lüks araç tahsis ettirenlerden olmadım. Hiç kimseyi siyasi nedenlerle işten çıkarmadım” diye konuştu.

İÇİNDE İNSAN OLMAYAN HİÇBİR PROJENİN ÖNEMİNİN OLMADIĞINI TÜM TÜRKİYE'YE GÖSTERDİK”

Bütün mesai arkadaşlarıyla övündüğünü ifade eden Yavaş, “Bizler hep birlikte beton yerine yeşilin, plastik yerine insanın, rant yerine halkın önemli olduğunu tüm Türkiye'ye yeniden gösterdik. Bizler ‘Bir çocuk yatağa aç girmesin, üşümesin, eğitiminden mahrum kalmasın’ diye yapılan çalışmaların hiçbir işe yaramayan, milyarlarca lira harcanan kulelerden, çöp projelerden daha değerli olduğunu yeniden gösterdik. Bizler içinde insan olmayan hiçbir projenin öneminin olmadığını tüm Türkiye'ye gösterdik. Tüm bunları yaparken bize oy vermeyenleri üzecek, 5 yıl boyunca hiçbir söylemde bulunmadık. Onların tercihlerine, dünya görüşlerine, çalışmalarına saygı duyduk” dedi.

Halkın parasını israf etmediklerini anlatan Yavaş, şöyle devam etti:

HERKES MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİNİ KONUŞUYOR. BU BENİM TORUNLARIMA BIRAKACAĞIM EN BÜYÜK MİRASIM OLACAK”

“Gerek kamuoyu anketleri gerekse seçim sonuçları bize gösterdi ki, halk artık yöneticilerden polemik istemiyor. Ayrıştırma, kavga, şatafat istemiyor. Bunun da en büyük kanıtı Ankara seçimlerindeki rekor oy farkıdır. Bu nedenle ‘Az laf çok iş’ dedik. Bu anlayış Türkiye'de siyaset yapan herkese sirayet etmelidir. Halkı anlayan, dertleriyle hemhal olan, yalnızca halkın verdiği görevi yapan anlayış ülkemizde hakim olmalıdır. Kibir, nefret, ayrıştırma ve iftira siyaseti artık bu topraklardan silinip atılmalıdır. Herkes Mansur Yavaş belediyeciliğini konuşuyor. Bu da benim en büyük onurum, torunlarıma bırakacağım en büyük mirasım olacaktır. Bundan sonra bize düşen yine başınızı dik gezdirmek ve çok çalışmak olacaktır. Her zaman dediğim gibi; Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir hale yine hep birlikte geçireceğiz.”

Yavaş’ın konuşmasının ardından başkanlar sahneden Ankara oyun havası oynayarak indiler.

(ANKA)