Utkan Aydın
15 Ocak 2020

Yanal’ın mesajı!


Fenerbahçe, devre arası kampında hazırlık maçı oynamamıştı ya nasılsa Kayserispor sınavı vardı… ‘Hazırlık maçı kafası’ndaki sarı-lacivertliler, herkesin umudunu kestiği ama teknik heyetin performansını görmek istediği Alper, Tolgay ve Mevlüt’le maça başladı. Resmi maçlarda test yapmak ne kadar yanlış yine görüldü. Ortalar isabetsiz, paslar rakibe, tempo zaten yok. Bu üç oyuncunun, şampiyonluğa oynayacak F.Bahçe’de yeri de yok! Tatsız tuzsuz maçın en dikkat çeken olayı buydu gerçekten. Transfer yapamaz(!) durumdaki Yanal, “Yedeklerim bu kadar” mesajı veriyor…

Kayserispor’da ise durum farklı. Eksik gedik bir kadro ama sahada savaşan oyuncular var. Prosinecki, ligde ve kupada mucize arayacak. Yine de beklenti fazla tutmamak gerek çünkü elindeki oyuncu grubu sınırlı, puan farkı da kabarık.

Son bir not. Sağlıkla şaka olmaz. Ama grip oldu diye de takımını yalnız bırakmak… Bir benzerini Beşiktaş’ta Abdullah Avcı yapmıştı, Avrupa Ligi deplasmanına gitmemiş takımı sahada dağılmıştı. Ersun Yanal da dün maçı soyunma odasından izledi, oyuncuları varlık gösteremedi. Komutanlarını yanında görmeyen askerler ne kadar savaşır, bu iki maç örnek olsun.

Yazarlar

Yanal’ın mesajı!
Utkan Aydın