Uludağ’da kayboldu 14 saattir aranıyor

Uludağ’da kayboldu 14 saattir aranıyor

Uludağ’a gezmeye gelen turist ailenin 9 yaşındaki çocuğu kayboldu. Arama çalışmalarının üzerinden 14 saat geçmesine rağmen kayıp çocuk bulunamadı.

Katar’dan Türkiye’ye turist olarak gelen 9 kişilik aile bugün Bursa’da bulunan Uludağ gezmeye geldi. Uludağ’da gezen aile yemek yedikten sonra İstanbul’da kaldıkları otele dönecekleri sırada 9 yaşındaki çocuklarının olmadığını farketti. Aile üyeleri bir süre kaybolan İbrahim Najib el Mansouri’yi bulmak için çevrede arama yaptıktan sonra Jandarmaya haber verdi. Jandarma ekipleri AFAD’a haber vererek Uludağ Sarıalan mevkiinde 60 kişilik arama kurtarma ekibi kuruldu. Ekiplere arama çalışmalarında Jandarma Özel Harekat timi termal kameralarla destek veriyor. 12 kişilik Jandarma asayiş ekibi ise Sarıalan bölgesinde bulunan bungalov evleri kontrol etti.

Kaybolan Yemen asıllı Katar vatandaşını bulmak için AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, AKUT, Nilüfer Arama Kurtarma, Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma, İHH, UMKE ekipleri Sarıalan bölgesinden başlayarak Uludağ’da arama çalışmalarına başladı. Jandarma iz takip köpeğini sahaya sürebilmek için akşam 19.00’da kaybolan İbrahim Najib el Mansouri’nin istanbul’da kaldığı otelden kıyafetlerini Bursa’ya getirtti. Ekipler kaybolan çocuğu bulmak için arama çalışmalarına devam ediyor.

Akşam 19.00’dan itibaren haber alınamayan çocuğu ekipler aralıksız 14 saattir aramaya devam ediyor.

Jandarma ekipleri, ailenin ve rehberlerinin evraklarını kontrol ederek ifadelerini aldı.

Gündem

Uludağ’da kayboldu 14 saattir aranıyor
Gündem