Melih Sadıkoğlu
22 Haziran 2021

Tuchel kadar değeri yok!


A Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası’ndaki hezimetiyle utanılacak hale düşen futbolumuzda iç meselelerimize döndüğümüzde konuşulacak birçok şey var. Bunların başında son sezonun şampiyonu ve kupa sahibi olan Beşiktaş’taki Sergen Yalçın krizi…

40 gündür Sergen Yalçın ile yönetim bir şekilde görüşüyor ama sonuç çıkmıyor. Hoca tatilde, Başkan İstanbul’da, yöneticiler telefon başında mesai harcıyor ama Beşiktaş taraftarlarının da sabrı taşıyor.

Kurumsal ve profesyonel yönetilen kulüplerde bu işler böyle olmuyor. Ne oluyor mesela; Alman teknik adam Tuchel, Şampiyonlar Ligi kupası zaferine ulaştığı gün Chelsea’nin Başkanı Abramovic, anında yeni sözleşmeyi imzalatıyor. Çünkü orada başarılar anında ödüllendirilir. Doğrusu da bu olması gerekir. Bizde de ne hikmetse 48 yaşında gelip kısıtlı imkânlarla sezonu çifte kupayla kapatan, oynattığı futbolla taraflı tarafsız herkesten tam not alan Sergen Yalçın, imza atmadı.

Sergen Hoca, bugün yarın imzayı atar bir şekilde devam eder ama bu işler programlı olmalı. En son güne kadar atılacağına ilk günden atılacaktı imzalar, transferler de ona göre şekillenecekti. Gün itibariyle Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek bir takımın geleceği de belirsiz.

Yazarlar

Tuchel kadar değeri yok!
Melih Sadıkoğlu