Trabzonspor, Karagümrük karşısına geçen haftaya göre iki değişikle çıktı. Sakatlığı nedeniyle Uğurcan’ın yoktu, golleri kaçıran Enis Destan da kesik yedi. Maça hızlı başlayan ev sahibi, 14. dakikada Markao’nun kafasından golü kalesinde gördü. Takımın stoperleri kulübedeyken Mendy yine savunma merkezinde başladı. Bu da defansın hava hakimiyetini düşürmesi yanında orta sahada Berat ve Umut Güneş’in hücuma yeterli oyun aklı katkısı koyamamasına neden oldu. Trabzon’u kanat akınlarına mahkum bıraktı. 
Hücuma çok adamla çıkmayan, erken gol de bulan Karagümrük, ceza sahasının önünde duvar oldu. Trabzon adeta kum torbasına çevirdiği rakibini ilk yarıda Bardhi’nin defansa çarpan topuyla aşabildi. Hücuma çıkmayı düşünmeyen rakip karşısında evinde Trabzon’un gol için farklı varyasyonlar üretmesi gerekiyor. Visca ve Trezegeut’in kenar ortalarına mahkum kalınmamalı. Neyse ki 64. dakikada bir kenar ortasında Biraschi kendi kalesine gol atınca Trabzon öne geçti. Küme düşmeme mücadelesi veren Karagümrük’ü mağlup duruma düşüp biraz ön alan çıktıklarında kalelerinde üst üste goller gördüler. 
Abdullah Avcı’nın sabırlı oyun anlayışı takıma ‘Bol geri ve yan pas yapalım’ olarak yansımış. Alınan farklı galibiyet ise Fenerbahçe maçı öncesi şüphesiz büyük moral oldu.