Adnan Aybaba
5 Aralık 2020

Takıma ekstra hırs gelmiş


Önce Başakşehir, sonra Fenerbahçe galibiyetleri geldi. Derbi zaferi takımı daha da hırslandırmış. Demek ki durum motivasyonda. Montero’ya, Aboubakar’a bakın. Utku harika mesela. Kafama tek takılan Dorukhan. Baksanız kontenjandan oynuyor sanki. Onun yerine Necip oynasa ne olur?

İki ön liberoyla oynayan bir Beşiktaş izledik. Oğuzhan’ı dün ilk 11’de görmeyi isterdim. Bence geç alındı oyuna. Bu çocuğu kazanmayacak mıyız?

Utku kalede her gün üzerine koyuyor. Ersin, aldığı şansı elinin tersiyle itince Beşiktaş ikinci bir kaleci kazanmış oldu. Beşiktaş forması ağırdır ve bunun bilincinde olursa yıllarca o kutsal kalenin 1 numaralı formasını giyer.

Dünkü temel eleştiri noktamız, rakibin 10 kişi kalması sonrasında Sergen Hoca’nın hemen değişiklik yapmaması. Eksik kalan rakibe karşı, Oğuzhan veya Güven hemen alınabilir, hücumda takımı zenginleştirilebilirdi.

Rıdvan ve Rosier kanatları iyi kullanıyor ve Beşiktaş da hücumda daha etkin rol alıyor. Günümüz futbolunda kanat beklerin hücuma katkısı kaçınılmaz ve Sergen Yalçın da modern bir hoca olarak bunu sahaya yansıtıyor.

Kasımpaşa’ya gelince, Yusuf’u Beşiktaş gibi bir ciddi rakip karşısında sol bekte oynatmayı taktik olarak anlayabilmiş değilim.

Yazarlar

Takıma ekstra hırs gelmiş
Adnan Aybaba