Argun Darıcı
20 Aralık 2020

Stoperler el bombası


Fenerbahçe’nin stoperlerinin tamamı tam bir el bombası. Her maçta yedirdikleri goller konusunda haklarını yememek gerek, çünkü çok iyi seyirciler. Üstelik neredeyse her maça Tisserand nedeniyle mağlup başlıyor Fenerbahçe. Tisserand hiç boş geçmiyor. Hemen her maçta temiz, itiraza gerek bırakmayan yaptığı bir penaltısı var. Gerçi diğer stoperler de öyle…

Koşmadan top bekleyen, boşa çıkmayan, yer değiştirmeyen, saklanarak oynayan futbolcular da çok Fenerbahçe’de. Orta sahada oyunu yönlendirecek Sosa gibi beyinden noksan olmamalı Fenerbahçe. Sakat değilse kesin Sosa ile başlamalı.

Taktik olarak da Fenerbahçe kendini fazla ortaya koyamadı. Aslında rakip savunma arkasına attıkları toplarla hemen her maçta gol buluyor Fenerbahçe. Gaziantep karşısında da Nazım-Pelkas ikilisiyle golü böyle buldular. Fenerbahçe 3. bölgede pres yaptığında da heyecan yarattı. Caner’in yerine oynayan Novak güvensizdi, rahat değildi, ağır kaldı, maç eksikliği barizdi. Nazım da iyi olmasına rağmen savunmada açıklar verdi, çabuk dönemedi ataklardan geri.

Erol Bulut her ma çta böyle farklı kadro sahaya sürerse işi zor. Sarı-lacivertliler, kadro konusunda istikrarı oturtamazsa başarıyı yakalayamaz. Taraftarlar da bu istikrarı görmek istiyor.

Yazarlar

Stoperler el bombası
Argun Darıcı