Ümit Zileli
4 Haziran 2020

Söz konusu Cumhuriyet ve Atatürk olunca tüm kuklalar ayaklanır!..


Çok fazla değil, birkaç ay önceydi…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “etik kurallara uyan milli hesaplar” olarak tarif ettiği “yeşil top” ve  “Türk bayrağı emojisi” kullanan troller sosyal medyada zuhur ediverdi!.. Ne kadar “etik” olduklarını kısacık sürede gösteriverdiler tabii;  küfürler, tehditler, iftiralar, silah göstermeler geçmişe adeta rahmet okutmaya kadar uzandı!..

Ardından, bu “yeşil toplu” trol artıkları dört koldan birden “Kemalizm istemiyorum” kampanyası başlattı… İşin ilginç yanı, düğmesine tek noktadan basıldığı açık olan kampanyanın tam da PKK terör örgütünün başındaki Murat Karayılan’ın, Türk devleti ve ordusunu “Kemalist zihniyete sahip” diye hedef alması ve bu açıklamanın Barzani’ye yakınlığı ile bilinen Rudaw gazetesinde yer almasının hemen ardından başlamasıydı!

Yeşil toplu trol hesapları “Kemalizm istemiyorum” etiketiyle Cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler, çöp değeri bile taşımayan yalan ve iftiralarla saldırırken, 7 yıl önceki bir tweeti keşfedip, CHP meclis üyesini derdest eden internet dedektifleri, her nedense bu trolleri bir türlü göremiyordu!.. İşte o zaman da akla şöyle bir soru takılıyordu:

Bu trol artıklarını kim koruyor, kim yönlendiriyor?!..

Kripto FETÖ’cü yine sahnede!

Kemalizm’i istememek kesmeyince aynı “yeşil toplu” trol artıkları bu kez yeni bir kampanya başlattılar.

Kemalist eğitime hayır!

Kemalist eğitim dedikleri, temeli 1924 yılında atılan “Cumhuriyetin eğitim projesi” idi! Yıllar içinde paramparça etmeye çalıştıkları, imam hatipleştirmek için ellerinden gelenin fevkinde olanı yapmaları yetmemiş, tümden kaldırılmasını istiyorlardı!..

Tam da bu sıralarda FETÖ’cü kripto yine sahneye çıktı!

Önce biraz olsun hafızalarımızı tazeleyelim… Kendisi tescilli Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır; üstüne üstlük FETÖ ile sarsılmaz bağları, yazdığı kitap ve makaleler arşivlerde mevcuttur…

Adı Mustafa Armağan… Geçen yıl Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış, üstelik mahkeme bu cezayı ertelememişti! Geçmişi ise hayli ilginç ve düşündürücü…

Armağan 1995 yılında FETÖ’nün tescilli gazetesi Zaman’da köşe yazmaya başladı. Hatta Zaman’a kayyum atanmasından sonra bile Ekim 2015’e kadar yazılarını sürdürdü. Yani iktidar cenahının “milat” kabul ettiği 17-25 aralık 2013 operasyonlarının 2 yıl sonrasına kadar!..

Uzun süre FETÖ’nün kanalı olan Mehtap TV’de “Tarih Aynası” programını yaptı… Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda yayın bölümü yöneticiliği görevini üstlendi.

FETÖ’nün düzenlediği Abant Platformu toplantılarının neredeyse tümüne “seçkin katılımcı” olarak katıldı…

Fetullah’ı övmenin dayanılmaz hafifliği!

Uzun yıllar süren FETÖ birlikteliği sırasında yazdığı “Fetullah’ı öven” daha doğrusu vıcık vıcık yağlayan kitaplarına gelince…

Hangisini anlatsam bilemedim şimdi; Zaman yazarı Ali Ünal ile birlikte hazırladıkları, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basılan “Medya Aynasında Fethullah Gülen- Kozadan Kelebeğe” kitabını mı anlatsam… Yoksa, Gülen için yazılan yazıları derlediği “Diyaloğa Adanmış Hayat” kitabından mı söz etsem… Ya da arşivlerde nal gibi duran Fetullah yazılarını mı önünüze sersem?!.

İstiklal Savaşı’nı, zaten tarihe gömülmüş olan Osmanlı devletini ortadan kaldırma mücadelesi olarak göstermeye çalışacak kadar gözü dönmüş olan, iftiraları, yalanları defalarca deşifre edilen Armağan, yukarıda sözünü ettiğim trol kampanyalarından birkaç ay önce sosyal medyadan “2020 Kemaliz’min sonu” etiketiyle şu paylaşımı yapmıştı:

2020’yi Kemalizm’le mücadele senesi ilan edelim mi?..

Gördüğünüz gibi, konu Atatürk’ü, Cumhuriyeti yok etmek olunca kimler kimlerle hangi şekilde kol kola girebiliyor!..  Hepiniz bilirsiniz:

Kuklalar, kuklacısı olmadan hareket edemez; illa ki iplerinin oynatılması gerekir!..

Yazarlar

Söz konusu Cumhuriyet ve Atatürk olunca tüm kuklalar ayaklanır!..
Ümit Zileli