Adnan Aybaba
16 Eylül 2021

Sistemsizlik yenilgi getirdi


Şampiyonlar Ligi çok farklı bir kulvar. Burada başarılı olabilmek için iyi yapılanma, sistem ve oyuncu kalitesi lazım. Türkiye Ligi’nde kalesinde neredeyse pozisyon bile vermeyen Beşiktaş’ın, B. Dortmund karşısında ne kadar etkisiz kaldığını görüyoruz. Bir Vida’nın olmaması, oradaki tüm ahengi bozuyor. Geçen sezon ligde tozu dumana katan Ghezzal ile Rosier, Dortmund önünde vasatı aşamadı. Atiba ve Josef’in fazla etkili olamaması ve yaptığı top kayıpları, N’Sakala’nın vasatı aşamaması, Larin’in ortalarda görünmemesi Beşiktaş’ın dünkü aldığı yenilginin nedenleri arasındaydı. Kendi liginde 4 maçta 9 gol yiyen Alman takımına karşı Beşiktaş pozisyon üretmekte zorlandı. İlk dakikalarda Batshuayi o golü atsa Beşiktaş kazanır mıydı bilmem ama oyunun çehresi değişirdi.

Sen ne kadar iyi oyuncu alsan da hocan ne kadar üst düzey olsa da kulüp anlamında doğru sistemi kuramadığın sürece geçici başarılarla avunursun.

Hemen toparlanmak lazım. Moral bozmak, umutsuzluğa kapılmaya hiç gerek yok. Senin rakibin Dortmund değil, Sporting ve Ajax. Bu takımları yenersek ikinci tura çıkmak kesinlikle hayal olmaz.

Yazarlar

Sistemsizlik yenilgi getirdi
Adnan Aybaba