Alper Mert
8 Ocak 2022

Sistem arızası


Galatasaray’da yıllardır olduğu gibi yine Fatih Terim ile yönetim arasında gerginlik var. Bu defa kavga konuları oldukça ortalığa saçılmış durumda. Yönetime özel WhatsApp gruplarında yapılan konuşmalar bile kamuoyuna sızdırılmış durumda. Fikir ayrılıkları olması doğal ancak bu durumu birbirini linç etme evresine getirmenin Galatasaray’a kesinlikle bir faydası yok.

Ayrıca son olarak yaşanan tartışmaların geldiği nokta saygısızlık seviyesini bile aştı. Örneğin Fatih Terim engel olmasa Larsen ve Alioski transferleri olması gerekenden daha yüksek meblağlara gerçekleşecekti iddiası. Yani Fatih Terim olmasa Başkan Burak Elmas ve bütün yönetim kurulu kulübün kazıklanmasına göz yumacakmış öyle mi?

Kulüp içinden dışarıya konuları bu seviyesizlikte sızdıranlar kimlerse bence gereği yapılmalıdır. Hoca nasıl ki Galatasaray’ın menfaatini düşünüyorsa başkan ve yönetimi de aynı düşünce ile hareket eder. Fatih Terim nasıl ki Galatasaray’ın yaşayan efsanesi olarak sahip çıkılması gereken bir değerse Ali Sami Yen’in emaneti başkanlık koltuğu da korunması gereken en önemli değerlerdendir.

Yetki sahipleri kişisel hırs ile kapalı kapılar ardında bile olsa kurdukları cümlelerin nerelere gideceğini ölçüp, tartmak zorunda. Zaten Galatasaray’da kavga neden var onu hiç anlamıyorum. Teknik direktör olarak Fatih Terim transfer ya da başka konuda raporunu sunar. Başkan ve yönetim kurulu teknik ekipten gelen talebi dinler, çıkacak karara göre başkan yol haritasını belirler ve görevlendirmeyi yapar. Bu kadar basit bir işleyiş aksıyorsa bunun adı sistem arızasıdır.

Yazarlar

Sistem arızası
Alper Mert