Utkan Aydın
2 Temmuz 2021

Şifre belli: Krizi yöneten kazanır


Merhaba Fenerbahçeliler bugün nasılsınız? Bir gazeteci şanssızlığına uğramazsam (ki keşke uğrasam…) siz bu satırları okurken hâlâ takımınızın başında bir teknik adam bulunmuyor olacak. Yeni sezon hazırlıkları başlamış, ligin startına sadece bir buçuk ay varken futbol takımı hocasız çalışmaya devam edecek. Ve bu durum kimsenin tepkisini çekmeyecek.

Peki, denklemi tersten kursak ve kulübün başındaki ismin Aziz Yıldırım olduğunu düşünsek… Abalıya vurmayı pek seven ağabeylerimiz Yıldırım’ı amatörlükle, megolamanlıkla, işbilmezlikle suçlamaktan geri durmayacaktı.

Ali Koç’u eleştirmek için değil aslında bu yazdıklarım. Koç da Aziz Yıldırım döneminden kalan ekonomik garabetin etkileriyle boğuşuyor. Buradaki ana mesaj şu: Türk futbolunda işler asla planlandığı gibi gitmez. Bunu, yeni hocayı en geç haziranın üçüncü haftasında açıklayacağını söyleyen Koç’tan iyi kim bilebilir?

Her yanı eğreti Türk futbolunda sihirli kelime ‘kriz yönetimi’dir. Krizi yöneten kazanır! Ali Koç ve Fenerbahçe, üç yıldır detaylarda boğuluyor. Her krizde kırılmanın eşiğine geliyor. İşte yeni bir sorun ve çözümü belki de sezona mal olacak. 14 yıldır sadece yerli hocalar şampiyon oluyor ezberinin ana maddesi de bu; kriz her zaman düzeni yeniyor. Bu kaosa ise en iyi onlar uyuyor.

Yazarlar

Şifre belli: Krizi yöneten kazanır
Utkan Aydın