Adnan Aybaba
28 Haziran 2021

Sergen Yalçın’ın misyonu değişti


Sergen Yalçın ile Beşiktaş yönetimi arasında anlaşma gerçekleşti. Uzun ve sancılı geçen sürecin ardından yapılan anlaşmayı ben ‘zoraki evlilik’ gibi görüyorum. Bu süreçte iki tarafta da kırgınlıklar, kızgınlıklar yaşandı. Önemli olan bunları geride bırakıp Beşiktaş menfaatleri için omuz omuza vermektir.

Yapılan bu anlaşmadan Sergen Yalçın elini güçlendirerek çıktı. Hakkını aldı, istediklerine kavuştu ama bundan sonra yapacakları kritik.

Sergen Yalçın’ın artık misyonu değişmiştir. Şampiyonlar Ligi takımı kurmak, bu organizasyonda Beşiktaş’ı başarıya ulaştırmak için mücadele edecek. Transferde tam yetki alan Yalçın’ın hata lüksü yok. Yapılacak her hata, kulübe ekonomik anlamda büyük faturalar ödetir.

Yapılacak çok iş ama az zaman var. Akıllı hamlelerle bu sürecin geçilmesi gerekiyor. Yeni bir Rosier, Ghezzal performansı beklemek hayalcilik olur. Beşiktaş hazır, üst seviyede, kendini kanıtlamış oyuncular almalı. Yeni kural sonrası sahada 8 yabancı oynayabilecek. Bu nedenle parayı kulübeye değil, saha içine harcamak gerekiyor.

Oğuzhan, Ljajic gibi ismi olan ancak ortalarda görünmeyen oyunculara güvenip yola çıkılırsa büyük hayal kırıklığı yaşanır.

Yazarlar

Sergen Yalçın’ın misyonu değişti
Adnan Aybaba