Melih Sadıkoğlu
28 Ekim 2020

Sergen Yalçın’ı üzmesinler!


Denizlispor deplasmanında ilk 65 dakika etkili bir futbol sergileyen Beşiktaş, 3 puanla dönmesini bildi ama Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın oynattığı futboldan çok başka şeyler konuşuluyor. TV’de ve sosyal medyada bir grup türedi. Bu topluluk, Beşiktaşlı görünen ama kulübün başarısını hiç istemeyen cinsten. Büyük bir ayıp!

Beşiktaş taraftarı, yönetimi ve futbolcuları duygularıyla hareket eder. Geçmişten bu yana bu böyledir. Galatasaray ve Fenerbahçe camiasına benzemez. Herhangi bir kaos yaratıldığında Beşiktaş zarar görür. Diğer büyük camialar kaostan başarıya birçok kez ulaşmıştır fakat Beşiktaş’ta bu durum böyle işlemez.

Yıllardır takımın başına “Beşiktaş’ın çocuğu gelsin” diye haykıranlar şimdi geçmiş Sergen Yalçın’ı eleştiriyor. Aralarda takımı iyi çalıştırmadığını da söyleyenler var. Hoca da bu duruma haklı olarak isyan etti. Denizli deplasmanına çift forvetle çıkıp saldırgan ve mücadeleci bir taktikle sonuca gidilmesinde Yalçın’ın payı vardı.

Unutmamalı ki Sergen Hoca, futbolcudan başka bir çok şeye benzeyen oyuncularıyla geçen sezonun sonunda takımı Şampiyonlar Ligi potasına bile soktu.

Beşiktaş camiası, kendi evladını üzmesin. Ve sabrederek, sahip çıkmalı.

Yazarlar

Sergen Yalçın’ı üzmesinler!
Melih Sadıkoğlu