Gökmen Özdenak
3 Ocak 2021

Senin yerin kulübedir


Son haftalarda Galatasaray’ın performanslarıyla ilgili övgü dolu ifadeler kullandım. Tamamı doğruydu. Bu performansın ilerideki maçlarda aynen devam etmesini dilemiş, ancak bunun olmayacağına dair yorumlarda bulunmuştum.

Son iki maçın sonucuna bakarak Fatih Terim’in tribünde olduğunda takımın dahi iyi oynadığına dair eleştiriler yapıldı. Fatih Hoca’nın yeri her zaman kulübedir. Onun kulübede olması, takımın performansını da arttırır. Umarım bir daha tribüne çıkmaz.

Önemli olan rakibin nasıl oynadığı değil, rakibin gücüne göre sizin sahada nasıl performans göstereceğinizdir. İlk yarıda topla oynama oranı yüzde 67’ye 33’tü. Bu orana baktığınızda büyük baskı kurduğunu sanırsınız ancak Galatasaray ilk yarıyı yan ve geri paslarla geçirdi. İlk yarıda bırakın golü, Belhanda’nın şutu dışında pozisyon bile üretemediler. Diğer bir sorun da Falcao. Bu adamı artık lütfen gönderin. Zaten kazandığı paralar diğer oyuncular üzerinde olumsuz etki oluşturuyor.

Galatasaray, maalesef hücum yapmasını bilmiyor. İlerideki oyuncular ayağına top beklerse rakibin işi kolaylaşır. Kanat hücumlarında ceza sahası içinde oyuncular doğru pozisyon alamıyor. Bu şekilde Galatasaray’ın başarılı olması mümkün değil.

Yazarlar

Senin yerin kulübedir
Gökmen Özdenak