Keyifli futbol düşmanı iki hocanın mücadelesinin bu kadar sıkıcı olması kadar doğal bir şey yok. Hem Beşiktaş hem de Trabzonspor, pek çok önemli oyuncularından yoksunken öyle unutturdular ki futbolu vatandaş bir daha maç izlemese yeridir.

Bitik Ghezzal’ın ağır çekim manevraları ile Rashica’nın hızına kalmış Beşiktaş. Faul ve korner kovalamanın peşinde Trabzonspor. İlk yarı uyuturken Svensson’un hareketine penaltı çalmayan hakem, herhalde, bu pozisyonun dönüşünde genç Semih’in atacağı harika golü öngörmüştü. Yoksa atladığı pozisyonun başka açıklaması olamaz. Semih’in nefis sol ayak füzesi ilk 45’te görülesi tek şeydi.

İkinci yarıda topu rakibe verme gibi dahiyane bir taktiği benimseyen Beşiktaş gole davetiye çıkardı ancak Trabzonspor ikramları geri çevirecek kadar beceriksizdi.

Beceri demişken sahanın en yetenekli ismi Semih ikinciyi de atıp maçtaki yegane güzel şey olduğunu gösterirken hem çalım yeteneği hem de yaşının çok üzerindeki fizik gücünü gösterdi.

Semih, bitik yıldızlarda umut arayan sözde büyüklerimize ders olmayacaksa kim olacak? Ghezzal’a, Cenk’e verilen her bir dakika israftır. Trabzonspor’un da genç Poyraz’a güvenmesi dileğiyle.