Beşiktaş’ın Karagümrük maçı kadrosunu gören Rıza Çalımbay’ı halen görevde sandı. Oyunu gören ise Fernando Santos etkisini hemen gördü. Santos’u, biz, defansif anlayışı ön planda tutan bir hoca olarak bildik Portekiz’de. Ancak Santos hata yapma pahasına da olsa hızlı oynamaya çalıştı. En büyük değişiklik buydu belki de. Beşiktaş hızlı çıktı, hızlı akınlar üretti. Aslında 2020’lerin futbolu biraz da bu. Hızlı geçiş oyunları.

Kalelerinde pozisyon da verdiler ama maçta puan kaybedeceklerini hiç hissetmedik. Daha önceki maçlarda nasıldı hatırlayın; dağınık, güvensiz, beceriksiz...

Semih Kılıçsoy diye 18’lik bir çocuk Beşiktaş’ı sırtına almış taşıyor. Attığı güzel gol, yaptığı şık asist değil sadece, rakibi her an tehdit eden bir oyun anlayışı var. Bir an olsun gözünüzü ayıramazsınız bu çocuktan. Çünkü tak diye yanınızdan geçer ruhunuz duymaz...

Rashica da oyun hızlanınca ne kadar etkili oldu görülüyor iki haftadır. Zaten teknik adamlık bu olmalı, elindeki malzemeye göre bir oyun belirlemek.

Bir çiçekle bahar olmaz ya da taraftarın dediği gibi Beşiktaş her hafta yeni bir hoca bulsa belki de şampiyon olur ama gerçek şu: Olumlu yönde bir ivme, değişim var.

Türkiye Kupası da mutlaka kazanılmalı.