Ali İskefli
7 Mayıs 2022

Şampiyonluk rehaveti


Ligde 9. haftada oturduğu liderlik koltuğundan bir daha inmeyen Trabzon bitime 3 hafta kala şampiyon apoleti ile Hatay’da. Sahaya çıkarken Hatay’ın şampiyonu alkışlarla karşılaması güzel görüntüler oluşturdu. Sahaya çıkan 11 şampiyon gibi alkışlandı fakat şampiyon gibi oynamadı. Abdullah Hoca, Kayseri ile oynanacak kupa maçını düşünerek ideal kadrodan 7 ismi değiştirmiş. Rotasyonu biraz abartmış sanki.

Ligdeki duruma baktığımızda Hatay’ın sıralama iddiası bulunmuyordu. İlk yarıda etkisiz bir Trabzon izledik. 10. dakikada Bakasetas’ın penaltıyı gole çevirememesi takımı zora soktu. Uğurcan ve Hugo’nun iyi performansıyla takım ayakta dururken hücum hattı çok etkisizdi.

Abdullah Hoca da bu oyunu şampiyona yakıştıramamış olacak ki, ikinci yarıya üç değişiklikle başladı. Cornelius, Visca ve Abdülkadir ile forvet hattını yeniledi. Değişiklikler meyvesini verdi, 3 dakika sonra Djaniny fileleri sarstı.

Şampiyonluk rehaveti ve Kayseri maçını düşünerek Trabzon’un kendini fazla sıkmaması Hatay’ı cesaretlendirdi. Son anlarda Diouf’un golü geldi. Maçın hakkı beraberlikti ve sonuç bence adil oldu.

Bu takıma Avrupa için transfer gerekiyor. Bu kadro seneye hem ligi hem Avrupa’yı kaldırmaz.

Yazarlar

Şampiyonluk rehaveti
Ali İskefli