Adnan Aybaba
25 Eylül 2021

Sakatlar sorgulanmalı


Beşiktaş’ta dün Vida, Teixeira, Welinton, Necip, Batshuayi, Ghezzal, N’Koudou, Larin, Mehmet Topal, Rosier ve Montero dün oynamadı. Pjanic de sakatlanıp çıktı. Ne yaptı da sakatlandı, göremedik. Şaka gibi! Bu kadar eksiğin olduğu bir maçta teknik ekip değil, futbolcuları eleştirmek gerekiyor. Bu kadar adale sakatlığı hoş değil. Oyuncu kendine bakmıyorsa adale sakatlığı olur. Sürekli maçlar olduğu için takıma yükleme idmanı da yapılmadığına göre bence futbolcuların kendilerini toparlaması gerekiyor. Çünkü yaşananlar doğal değil.

Sergen Yalçın, elindeki kadroyu en efektif şekilde kullanmaya çalıştı. Genç Serdar ilk kez oynamasına rağmen elinden geleni yaptı. Serdar’ı Atiba’nın değil, Vida’nın yanında oynarken değerlendirmek lazım. Eksikleri var ve çok çalışması gerekiyor. Rıdvan’ın mücadelesini beğendim. Josef yine omurgayı ayakta tutan isimdi.

Gökhan Töre, Kenan ve Oğuzhan dün sahanın en kötüleriydi. Böyle maçlarda sorumluluk almayacaklarsa neden bu takımın kadrosunda yer alıyorlar? Ben Sergen Hoca’nın yerinde olsam, sakatlar döndükten sonra bu oyunculara kesinlikle forma vermem.

Hem takım hem puanlar sakata geliyor. Bunun sorgulanması lazım.

Yazarlar

Sakatlar sorgulanmalı
Adnan Aybaba