Mustafa Kanarya
30 Ocak 2020

Sahada kalan 3 puanı alır


Başakşehir karşısında oynadığı futbolla “Şampiyonluğu kim­seye bırakmayız” mesajı veren Fenerbahçe, Trabzon deplasma­nında sezonun kırılma maçların­dan birine çıkacak. Sahasında rakipleri ezip geçen Fenerbah­çe’nin kazandığı deplasmanlarda bile iyi bir performans sergileme­diği bir gerçek. Sezonun bitme­sine daha 15 hafta var ama ligin en zor deplasmanında Fenerbah­çe’nin vereceği reaksiyon, sezo­nun kalan kısmını etkileyecektir. Alacağı galibiyet, Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışındaki şansını çok yükseltir. Trabzonspor’u ağır bir travmaya sokar, Sivasspor’un üzerindeki stres oranını arttırır.

İki kulüp arasında son dönem­de tekrar yükselen tansiyonun bu maça nasıl yansıyacağının önemi büyük. Cumartesi günü oynana­cak maçta hangi takım saha için­de kalmayı başarırsa galibiyete daha yakın olur. Gerginlik sahaya yansırsa iki takım da ağır darbe­ler yiyebilir. Bu nedenle psikolojik savaşı kazanan 3 puanı da alır.

İki takımın da artıları ve eksileri var. Sosa’nın futbol zekâsı, Sör­loth’un bitiriciliği, Gustavo-Ozan ikilisinin uyumu, Muriqi’in enerjisi bir çırpıda akla gelenler.

Hangi hocanın daha cesurca taktik vereceği de maçın sonucu­na doğrudan etki eder.

Yazarlar

Sahada kalan 3 puanı alır
Mustafa Kanarya