Beşiktaş’ın organize bir atak geliştirmesi için mucize gerek çünkü hocasının bu yönde bir çalışması yok. Çok belli. Hücumdaki aksiyonların tamamen doğaçlama.

Hadi diyelim kadrosunun hücum yönünde zayıf olduğunu biliyor Santos ve savunmadan güç almak istiyor. E maçın net pozisyonlarını Kayserispor buldu. Aylardır kazanamayan bir rakibe karşı bu kadar güç duruma düşmek ne demek? Galatasaray, Beşiktaş’ın on katı pozisyon üretiyor ancak onda biri bile pozisyon vermiyor. Bu durumun kalite değil teknik adam farkı olduğu çok açık.

Yenilerden Muçi, teknik ve etkili. İlk yarıdaki şutu da iyiydi. Worrall fizik olarak iyi gözükse de topla ilişkisi yeterli mi tartışılır. Bir de uzun toplarla oyun kurmaya çalıştı ki hiç akıllıca değildi. Al-Musrati’nin aldığı süre de net bir şey söylemek için yeterli değildi ancak Santos’u yeteri kadar izledik ve vereceğimiz not belli: Geçmez!

Siyah-beyazlılar tarihinin en büyük bonservis harcamasını yaptı. Toplamda 20 milyon Euro’dan fazla bir parayı iki oyuncuya yatırdılar. Sezon öncesi de bir dünya para harcanmıştı. Görünen şu Santos’un aklındaki futbolu oynamak için bir de Cristiano Ronaldo gerek(!) Eh sayın Arat, Ronaldo için de bir kapı açarsın artık...