Robbie Williams balık diyeti nedeniyle ölümden döndü

Robbie Williams balık diyeti nedeniyle ölümden döndü

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, balık diyeti nedeniyle cıva zehirlenmesi yaşadığını söyledi. Türk ile evli olan Williams yaptığı açıklamada, “Eşim Aydan ikinci kez hayatımı kurtardı” dedi.

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, balık diyeti nedeniyle ölümden döndüğünü açıkladı. 46 yaşındaki şarkıcı Günde iki kez balık yiyordum ve doktorun şimdiye kadar gördüğü en yüksek cıva zehirlenmesine sahipsin dedi.

‘AYDA HAYATIMI KURTARDI’

Williams, “Cıva testi yaptırdım çünkü eşim nevrotiktir ve her zaman her türlü testi yaptırır. Her neyse, Tanrıya şükür! Cıva ve arsenik zehirlenmesinden ölmüş olabilirdim” dedi.

Hemen bitki bazlı beslenmeye geçtiğini belirten Williams, Türk eşi Aydan’ın ikinci defa hayatını kurtardığını sözlerine ekledi.

CIVA ZEHİRLENMESİ NASIL OLUR?

Cıva doğal olarak balıklarda, kabuklu deniz hayvanlarında ve balık yiyen hayvanlarda oluşan bir elementtir. Marlin, köpek balığı ve kılıç balığı dahil olmak üzere besin zincirinin tepesindeki balıklarda daha yüksek seviyeler bulunur. Kişilerin kabuklu deniz ürünlerini ve belirtilen balıkları fazla tüketmesiyle vücutlarında cıva miktarı yükselir.

Cıvaya çok fazla maruz kalmak beyne, kalbe, böbreklere, akciğerlere ve bağışıklık sistemine zarar verebilir. Metal, doğmamış bebeklerin veya küçük çocukların kan dolaşımındaysa, insan sinir sistemlerine zarar verir, bu da onların düşünmesini ve öğrenmesini zorlaştırır. Cıva zehirlenmesi sonucu zayıf periferik görüş, el ayak koordinasyon eksikliği ve kas güçsüzlüğü ortaya çıkıyor. (DHA)

Dünya

Robbie Williams balık diyeti nedeniyle ölümden döndü
Dünya