Konumuz savunma odaklı oynamak değil. Büyük takımlar da defansif oynayabilir ancak o zaman da gerçek bir savunma duruşu görmeliyiz değil mi? Gücüne bakmadan her rakip her akınında tehlike yaratacaksa, topa sahip olup oyunu yönlendirecekse Fernando Santos, takımın iplerini biraz sal da futbol oynasınlar. Santos’un sahadaki kurgusu ve anlayışı en naif tabirle saçmalık. Semih ve Rashica’nın bireysel zorlamaları olmasa Beşiktaş pozisyona giremeyecek.

Mesela santrfor Semih Kılıçsoy’u sol kanat oynatırsan o da arkasındaki oyuncunun koşusunu göremez. Çünkü onun savunma refleksi o bölgenin gerekliliklerini karşılayacak durumda değildir. Ha keza Demir Ege yerine Amartey’i oynatırsan o gollük şutlar tahta ayağa gelir, top dağa taşa gider. Beşiktaş’a, Ege’yi oynatacak hoca lazım, Amartey’i değil. Bunu göremeyen de oturur böyle hezimetleri izler. Amartey’siz ilk 14 saniyede Beşiktaş’ın gol atması da ilginç bir tesadüftü!

Antalyaspor kalesinde pozisyon gördü ama pek çok pozisyona da girdi. Mert’in kazandırdığı penaltı da Rashica’nın bunu kaçırma şekli de mucizeviydi. Oyuncu kalitesi yetersiz, şanssızlıklar var tamam. Ancak asıl sorunun nerede olduğu belli. Beşiktaşlılara Allah sabır versin.