Polisin ‘dur’ ihtarına uymadı, ateş edip kaçtı

Polisin ‘dur’ ihtarına uymadı, ateş edip kaçtı

Antalya’da dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı bulunan M.K. (33), polisin dur ihtarına uymayıp otomobille kaçtı. Kendisini takip eden polislere pompalı tüfek ile ateş açan M.K. ile yanındaki H.H.E. (26) yaklaşık 1 saatlik kovalamacanın ardından yakalandı.

Polis, bugün saat 13.30 sıralarında dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı bulunan M.K ile akrabası H.H.E.’nin bulunduğu 07 K 0280 plakalı otomobili Döşemealtı ilçesi Termessos Bulvarında durdurmak istedi. Peşinden polisin geldiğini gören M.K., pompalı tüfekle ateş ederek kaçmaya başladı. Çok sayıda polis ekibinin peşine düştüğü M.K., önce Kepez ilçesine, buradan da Muratpaşa ilçesine geçti. Şehir merkezinde de kaçmayı sürdüren M.K.nin otomobili Tonguç Caddesi’nde durduruldu. M.K. ile H.H.E gözaltına alındı.

Otomobilde yapılan aramada kısa namlu pompalı tüfek, satır, sopa ile H.H.E.’nin üzerine yapılan aramada ise fişek ele geçirildi. M.K. ile ruhsat sahibine trafiği tehlikeye sokmaktan toplamda 6 bin 24 TL idari para cezası kesildi.

Öte yandan otomobilin sağ tampon bölümünde ‘Anlatılanlar başka, yaşanılanlar başka’ yazısı dikkati çekti. Otomobil, çekici yardımı ile otoparka çekildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

Gündem

Polisin ‘dur’ ihtarına uymadı, ateş edip kaçtı
Gündem