Adnan Aybaba
25 Aralık 2020

Özlediğimiz Vida döndü


Beşiktaş, gerek oyuncu kadrosu gerekse teknik adamıyla her maça kazanmak için çıkıyor ve hiçbir rakibi hafife almıyor. Son haftaların formda ekibi Ankaragücü karşısında da böyle oldu. Rakibi hafife almayıp, tüm gücünü sahaya yansıtınca galibiyet de geliyor.

Büyük takımların kadrolarında bazı özel oyuncalar olur, Aboubakar, Atiba ve Vida gibi… Bu oyunculara farklı davranacaksın, onlara özel olduklarını hissettireceksin. Geçen hafta İbrahimovic’i hatırlatan bir gol atan Vida dün de Ghezzal’ın kullandığı serbest vuruşta sahneye çıktı ve şık bir kafa vuruşuyla golünü attı. Görmek istediğimiz Vida işte bu. Hırvat futbolcu, tecrübesiyle, performansıyla siyah-beyazlı takıma katkı sağlamaya başladı.

Ljajic ve Oğuzhan da bu oyunculara katılırsa Beşiktaş’ın gücü daha da artacaktır. Kara Kartal sağ kanadı sol kanada nazaran daha etkili kullandı. Sol kanatta Rıdvan’ın neden oynamadığını anlamadım. Rıdvan oynamadığı zaman sol kanadın işlemediğini gördük. N’Sakala, hücum anlamında takıma fazla katkı veremiyor. Kusura bakma Sergen hocam ama Rıdvan’ı her zaman N’Sakala’ya tercih ederim. Beşiktaş alternatifleriyle güzel bir hava yakaladı, kadro derinliği de oluştu. Maçlar kazanıldıkça özgüven de artacak. Zaten önemli olan finali iyi bitirmek.

Yazarlar

Özlediğimiz Vida döndü
Adnan Aybaba