TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayeti davası ile ilgili olarak iddianameden bazı isimlerin çıkarıldığını iddia etti. Bahçeli'nin yönelttiği sorulara ilişkin Özel, şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli bunları dönmüş promterdan okumuş, ben o promtere bunları kimin yazdığını biliyorum. O meşhur ikili var ya MHP örgütünün 'illallah' dediği ikili, gerçek MHP’lilerin tüylerini diken diken yapan ikili, MHP’de metinleri yazan, gece bir elinde telefon bir elinde bardak tweetler atan o birisi ile o Meclis'in uzman çavuşuyum deyip de uzman çavuşa bile verdiği sözleri tutmayan birisi var ya, o ikisi dört tane soru yazmışlar promtere. 'Oku bakalım' Sayın Bahçeli’ye... “Özgür Özel cevap versin”.

Ben o dört soruyu okumam da Sayın Bahçeli size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım; bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş cinayeti iddianamesinde nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır? Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış bir ismin sokak ortasında ölümünen sonra 'kimse tweet atmayacak, cenazeye gitmeyecek, taziye bildirmeyecek' diyen hangi ikisidir? Bu talimatı bütün partiye hangi ikisi yaymıştır? Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanı’na bu aracın ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak bir statüye kavuşturulmasına hangi ikisi ya da ikisinden hangisi katkı sağlamıştır? İran Cumhurbaşkanı'nın ölümünün üzerindeki sis perdesi aralanmalıdır diye bugün promtere yazanlar, Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken bu ikisinin bu sisteki payı nedir? Yoksa bu sisin kendisi bizatihi bu ikisi midir? Bu dört soruyu cevaplayın, benim dört soruya bakarız."

(ANKA)