Utkan Aydın
14 Haziran 2022

Özbek’in zaferi ve gösterdikleri


Galatasaray seçimlerine detaylı eğilenlerin söylediği tek bir şey var: Siyaset belirleyici oldu…

Kazanan taraf Dursun Özbek’in özellikle gayrimenkul projelerini geliştirerek mali darboğazdan çıkmak istediği biliniyor. Bu konuda iktidarın desteğini aldığı da konuşuluyor. Kulübün duayen isimlerinin ağırlıkla Eşref Hamamcıoğlu’na oy verdiği, yeni üye olan, doğal olarak daha sonraki sandıklarda oy veren ve yaş ortalaması daha düşük üyelerin ise Özbek’i seçtiği görülüyor.

Bu, ilk genel seçimde genç kuşakların AKP’yi desteklemeyeceği düşüncesiyle tezat bir durum sanki. Üstelik iktidarın siyasi ömrüne 1 yıl ömür biçilirken…

Acaba genç Galatasaraylılar, AKP’nin sahneden çekilmesiyle Dursun Özbek’in üzerindeki baskının da azalacağı ve kulübü daha rahat yöneteceğini mi düşündü? Bence geride kalan sezondaki başarısızlık, genç nesil için siyasi tercihin önündeydi. ‘Galatasaray bir daha böyle bir sezon yaşamasın, transfere para harcansın, iyi bir takım kurulsun’ dedi yeni üyeler.

Galatasaray yeni başkanı Dursun Özbek’e başarılar. Eşref Hamamcıoğlu’na geçmiş olsun. Sırada TFF var. Dokuz adayın olduğu ancak gerçekte tek kişinin katılabileceği bir federasyon seçimi olacak. Bakalım neler yaşanacak? Siyasetin sporla daha az anıldığı günleri görmenin dileğiyle.

Yazarlar

Özbek’in zaferi ve gösterdikleri
Utkan Aydın