Ramazan Bayramı nedeniyle şehirler arası ulaşımda yoğunluk yaşanmaya devam ediyor.

Çoğu memleketine gidecek olan yolcular ise bilet fiyatlarından dert yakınıyor.

İstanbul’un Esenler ilçesinde bulunan otogarda Ramazan Bayramı öncesinde yoğunluk yaşandı. Konya’ya gideceğini söyleyen bir yurttaş, bilet fiyatlarından dert yanarak “Bileti yaklaşık 10 gün önce aldım. Şu anda açık artırmayla gidiyor biletler. Bayram fırsatını değerlendiriyor onlar da. Bin lira ya aldım bileti. Daha önce 650-700 lira arasındaydı” dedi.

'HEP FIRSAT KOLLUYORUZ İNSANLIK OLARAK'

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinden İstanbul’a aktarma yoluyla Kastamonu’ya gideceğini söyleyen bir yurttaş da mağduriyetini şöyle anlattı:

“Bilet fiyatları yüksek. Bundan bir ay önce 800 liraya buradan gidiyordum, şu an 1200-1300 lira. Bayram tatilinde zaten köprüler ücretsiz. Bilet fiyatları gerçekten yüksek, bu konuda mağduriyet yaşıyoruz. En azından bilet fiyatlarını makul seviyede tutsalardı ya da sabit tutsalardı çok daha iyi olurdu. Bir hafta önce Kastamonu bilet fiyatlarına baktım, 900 küsur istiyordu. Şu an 1200 liraya aldım."

'BİLETİ BİR AY ÖNCE ALDIM'

Eşiyle ve kızıyla birlikte Düzce’ye gideceklerini dile getiren başka bir yurttaş ise “Bayram dolayısıyla ücretler artmış durumda. Bayramdan sonra eski seviyesine gelmesini istiyoruz" dedi.

Bir ay önce 3 bileti 1500 liraya aldığını ancak şu an tek bilet fiyatının 700 TL'ye çıktığını da ekleyen yurttaş konuşmasına şöyle devam etti:

"Gerçekten ekonomik kriz herkesi etkiliyor. Bileti bir ay önce aldım. İyi ki de aldım. Bugün sordum yazıhaneye, 700 lira. Ben aldım 3 kişi, 1500 lira. 600 lira fark var. Kârımız oldu. Dönüş biletini de bugün aldım. Bayram dolayısıyla herkes mecbur kalıyor, firmalar da onun için fiyatları artırıyor.”

(ANKA)