Argun Darıcı
4 Mayıs 2022

Onurlarıyla bırakmalılar


SÜPER Lig’in sonuna iyice yaklaşıldı, şampiyon belli, düşenler de belli gibi. Hakemler de tam kadro görevdeler. Belki de bu güne kadar yaşanan en sorunlu sezonun sonuna gelindiği haftalarda, sanki hiç sorun olmamış gibi ligler bitecek. Ancak bazı hakemler son birer maçlarını da yönetip, sorumluluk alıp, onurlarıyla kendiliğinden hakemliği bırakmalılar.

Öncelikle en azından iade-i itibar alan hakemlerin bir kısmı böyle düşünmeli, MHK’nın ve genç hakemlerin önünü açmalı.

Trabzon-Antalya maçına MHK, sezonun en başarılı hakemi olarak gördüğü Atilla Karaoğlan’ı mükafat olarak atamış. Karaoğlan da güzel maç yönetti. Artık sıra Karaoğlan’ın FIFA kokartı takmasına geldi.

Fenerbahçe-Gaziantep müsabakasında Sarper Barış Saka vardı. Ancak Saka bu sezonun kendisi için en zayıf hakem yönetimini gösterdi.

Galatasaray-Sivas karşılaşmasında Kadir Sağlam çok iyiydi. Sağlam ve doğru kararlarla maçı yönetti.

Göztepe-Rize buluşmasında bu sezon MHK’ların kurtarıcısı, idareci hakem Volkan Bayarslan görevini başarıyla (!) yerine getirdi.

Alanya-Malatya maçında Turgut Doman liste dışında kaldığı ve şansız geçirdiği zamanlardan tedirgindi biraz. Kasımpaşa- Başakşehir randevusunda Alper Ulusoy vasat yönetim gösterdi. Ulusoy’un kendi isteğiyle hakemliği bırakması gerekiyor. H.Umut Meler, Arda Kardeşler, Abdülkadir Bitigen, Erkan Özdamar çok başarılı hakem yönetimleri gösterdiler.

Yazarlar

Onurlarıyla bırakmalılar
Argun Darıcı