Adnan Aybaba
22 Kasım 2020

Olağanüstü bir galibiyet ama…


Bu kadar eksiğe rağmen maçı izlerken “Beşiktaş hep eksik mi kalsın” dedim içimden. Olağanüstü bir yardımlaşma örneği gösterdi Kara Kartal. 16 yıl önce Beşiktaş A Takımı’na yükselen Necip, olağanüstü bir mücadele verdi, defansı derledi toparladı. Onun yaktığı ateş diğer arkadaşlarına da sirayet etti. Haddini bilen bir takım şeklinde oynadı Beşiktaş.

Başakşehir’in kafası, çok iyi bir takım olmalarına rağmen Manchester United galibiyetinde kalmış. Bu düşünce nedeniyle Başakşehir, dün çok kötü bir performans sergiledi. Atiba ve Aboubakar arasındaki koordinasyon çok önemli. Her ikisi de Başakşehir karşısında bunu sağlayınca hem orta sahada hem de hücumda Beşiktaş daha etkili göründü. Takım çok iyi kontrataklar yaptı.

Atiba’ya gelecek olursak… ‘Sezar’ın hakkını Sezar’a ver’ derler. Biz de 37 yaşındaki Atiba’ya hakkını vermek zorundayız. Dünkü bu kritik maçın hem kahramını hem de başrol oyuncusu Atiba’ydı. Zaten rakip 10 kişi kalıp fark da 3’e çıkınca herkes “Bu maç bitti” dedi.

Aslında maç, buradan sonra başladı. Beşiktaş rehavete kapıldı, Başakşehir de bunu affetmedi. Skor 3-2’ye geldi ayrıca Başakşehir’in direkten dönen topları da var. Son düdük çalana kadar maçlar bitmez. Beşiktaş bunu 3-0’dan puan kaptırıp tecrübe edebilirdi. Ama ucuz kurtuldular. Bence bundan ders çıkarmalılar.

 

Yazarlar

Olağanüstü bir galibiyet ama…
Adnan Aybaba