Mustafa Kanarya
17 Eylül 2021

Ne yaptın Pelkas?


Rüya gibi bir maç başlangıcıydı. İlk 10 dakikada neler yaşanmadı ki? Karşı karşıya kaçan pozisyon, direkten dönen top, rakip alanda kurulan baskı ve Mesut’un golü… Sivasspor önünde pozisyon üretmekte sıkıntı yaşayan sarı-lacivertliler,  Almanya’da ilk 10 dakikada 3 farklı üstünlüğü yakalayabilirdi.

İlk yarının sonlarında kornerden gol ararken yorgunluk ve konsantrasyon eksikliği nedeniyle geriye dönememesinin faturasını kalesinde gördüğü golle ödedi Fenerbahçe. 2. dakikada karşı karşıya pozisyonu kullanamayan Rossi, gol öncesinde rakibine çok kolay teslim oldu.

Fenerbahçe, ikinci yarıda temposunu koruyamadı. Mesut ve Mert Hakan oyundan düşünce takım atağa çıkmakta zorlandı. 60. dakikadan sonra oyunun kontrolü Frankfurt’a geçti. Pereira’nın değişiklikleri sonrası oyun dengelendi. Sarı-lacivertli ekibin dün sergilediği futbol galibiyeti hak ediyordu. Pelkas’ın kaçan penaltısı 3 puandan etti.

Sahanın en iyisi Kim Min-Jae’ydi. G.Koreli, hem ofsayt tuzağının merkezindeki isimdi hem de kritik hamleleriyle Frankfurt’a duvar ördü.

Gruptan çıkmak için matematik basit: Evinde kazan, deplasmanda kaybetme. Fenerbahçe dün belki kaybetmedi ama  büyük fırsat tepti.

Yazarlar

Ne yaptın Pelkas?
Mustafa Kanarya