Argun Darıcı
17 Şubat 2021

MHK de hakem de cesaretli olmalı


Anladığım kadarıyla MHK ne yapacağını şaşırmış durumda. Hakemleri nasıl düzeltirim, zarar görmeden koltuğumda nasıl oturmaya devam ederimin hesapları içinde. Kendini iyi göstermek isteyen MHK, hakemleri kurban etmeye başladı. Hakemlere daha önceki zamanlarda da ceza verilirdi. Ancak ceza alan hakemlerin isimleri bu MHK’nin yaptığı gibi dışarıya sızdırılmazdı. Sızdırma diyorum çünkü resmi açıklama yok. Kimden neden çekinir MHK açıklamaz bu hakemlerin isimlerini de el altından sızdırır? ‘Bak bir tek sana veriyorum bu haberi, başkaları bilmiyor, sen de bizi kolla mı’ deniyor! TV ve yazılı basında derinden ve alenen kollanıyor da MHK bu haberi verdikleri kişiler tarafından. Açıklamalı MHK, ceza alan hakemleri. Suat Arslanboğa, Atilla Karaoğlan, Alper Ulusoy, Mustafa Öğretmenoğlu mu? Yoksa başka isimler mi? Ayrıca iki hakem için yükseklerde soruşturmanın olduğu da dedikodular arasında. MHK’nin başını kuma gömmesinin hiçbir manası yok. Çıkıp mertçe açıklamalılar.

Bu hafta görev alan hakemlerden Çakır, Meler, Göçek, Öztürk, Doman, Uğurlu ve Tokat başarılıydı.

Galatasaray karşılaşmasında Erkan Özdamar, Kasımpaşa’nın penaltısını verebilseydi, maç içindeki diğer hatalarını da örtmüş olacaktı.

Trabzon-Gaziantep maçını hakem Zorbay Küçük’ün iyi iş çıkarmasına ramak kalmıştı ki Nwakaeme’ye direkt yerine ikinci sarıyı gösterip kırmızı çıkarması pek oturmadı kendisine.

Yönettiği maçlarda güven vermeyen, baskılar altında çoğu kez ezilip sallanan Halis Özkahya ise Karagümrük- Fenerbahçe maçında başarılıydı.

Yazarlar

MHK de hakem de cesaretli olmalı
Argun Darıcı