Argun Darıcı
2 Aralık 2020

MHK cesaret sınavı verecek


TUGAY Kaan Numanoğlu belki iyi hakem olacak ancak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde iki takıma da yaranmaya çalışınca hatalar arka arkaya geldi. Numanoğlu iyi yönetim gösterse MHK, cesur seçimi nedeniyle kahraman olacaktı. Ancak futbol dünyası çok acımasız. Asıl bundan sonra kamuoyu görecek MHK’nın cesaretini. Derbilere, önemli maçlara genç hakemler atanacak mı merakla bekliyoruz? Umarım bir maçtaki hatalar nedeniyle gençlerin önü tıkanmaz.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Numanoğlu; Beşiktaş’ın ikinci golü öncesindeki faulü atladı. Bariz bir avantajı sarı kart için kesmesi hataydı. Fenerbahçeli Mert Hakan’a ikinci sarı kartı, Josef’e karateci atlayışından kırmızıyı veremedi. Sadece Numanoğlu değil tüm hakemler vasatın altında kaldı.

Atilla Karaoğlan, gözünün önündeki penaltıyı ancak VAR uyarısıyla verebildi, Alper Ulusoy futbol hakemliğini öğrenemedi. FIFA kokartı giden Mete Kalkavan ile FIFA listesine alınmayan Ali Şansalan ciddi konsantrasyon kaybı yaşıyor. Ali Palabıyık’ın aklı sahada değildi sanki. Bahattin Şimşek çok tedirgin göründü, Arda Kardeşler dirayetli bir görüntü yine çizemedi. Serkan Tokat, oyunculardan neden saygı göremediğini kendisine sormalı.

Yazarlar

MHK cesaret sınavı verecek
Argun Darıcı