Seyran Ataklı
1 Mart 2020

Mart ayı yükselen burç yorumları


2020 Mart’ı dünyaya neler getirebilir? Gündem dopdolu derken daha da iddialı bir aya giriyoruz.Satürn-Plüton-Jüpiter’in Oğlak burcunda kavuşumu ardından Mars’ın da bu kavuşuma eklenmesi ve 9 Mart’ta gerçekleşecek Süper Dolunay kişisel ve toplumsal hayatlarımızı derinden etkilemeye devam edecek. Bu hafta kısaca mart ayının yükselen burçlara genel etkilerini sizlerle paylaşıyorum. Genel derken doğum haritamızın tek ve bir olduğunu lütfen unutmayalım. Sağlık, huzur ve barış dolu bir ay dilerim. Mutlu haftalar.

KOÇ: Ay boyunca kariyeriniz ön planda olacak. Görevleriniz ve geleceğe dair konularda kararlı hareket edeceksiniz. Sorumluluklar artabilir ve üstlenmeniz gereken konular ortaya çıkabilir. Mücadeleci olabilirsiniz. Merkür retrosu arkadaşlar ve sosyal hayatınızla iletişimde bazı problemleri gündeme getirebilir. Eksiklerinizi ve yarım bıraktığınız işleri tamamlayın. Ayın 12’si itibariyle isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımlar yapabilir, üstlerle ilişkinizde yardımlar, kariyerde başarılar yakalayabilirsiniz. 9-15 Mart arası beraber çalıştığınız insanlara dikkat edin. Aldanmalar, aldatılmalar yaşanabilir. Kendi ve ailenizin fiziksel, psikolojik sağlığına dikkat edin. 20- 26 Mart arası enerjiniz yükseliyor. Aşk hayatınızda bazı iniş çıkışlar, geleceğe dair yeni kararlar gündemde olabilir. Fiziksel görüntünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz.

BOĞA: Venüs’ün burcunuzda hareketiyle enerjiniz yükselecektir. 12 Mart’a kadar Merkür retrosu devam ediyor, kariyer, sosyal çevre, iletişim alanında dikkat edin. Ay’ın 12’ sinden sonra hedefleriniz, eğitim, akademik konular, yurtdışı, uluslararası alanlar, seyahat, medya, reklam ve hukuksal konular rahatlayacaktır. 9 Mart dolunayı ilişkilerde bazı belirsizlikler yaratabilir. Aşk hayatınızda beklentileri dozunda tutun. Yaratıcı işlerle uğraşanlar için başarı, çocukları olanlar için güzel haberler var. Ay ortasında arkadaşlarınızla sosyal etkinlikler gerçekleştirebilir, seyahate çıkabilirsiniz. Ayın 22’ si iş ve kariyerde size değişimler getirebilir. Sağlığınıza dikkat edin ve dinlenmeye vakit ayırın. 25-29 Mart estetik, güzellik, parasal kazançlar konusunda güzel etkiler gönderiyor.

İKİZLER: Yönetici gezegeniniz Merkür’ ün geri hareketi sürüyor. Hayata geçirmek istediğiniz plan projeleriniz varsa ayın 12’ sine kadar bekleyin; kararsızlıklar ve geciken durumlar bitecektir. Ay boyunca finans ve para konularında mücadele verebilirsiniz. 5 Mart itibariyle kendinize, sağlığınıza zaman ayırın. Bir sağlık problemi varsa ilgilenin. Diş ya da estetik bir operasyon düşünüyorsanız ayın 15’ inden sonra hayata geçirin. 9 Mart dolunayı aile, ilişkiler, ebeveyn konularında bazı duygusal karışıklıklar ortaya çıkarabilir. Görev ve sorumluluk alanında baskı hissedebilirsiniz. Yeni bir iş teklifi ya da kararına karşı acele etmeyin. Verilen sözler tutulmayabilir. Solunum ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına dikkat edin. 20 Mart itibariyle enerjiniz artacaktır. Maddi açıdan rahatlayabilir, yardım ve destek alabilirsiniz.

YENGEÇ: Duygusal bir ay. Sosyal alanınız hareketlenecek. İkili ilişkiler, ortak, partner ve eşinizle ilgili konular ay boyunca aktif olabilir. Hayatınızdaki kişilere karşı tutumunuza özen gösterin. Rakip ve düşmanlıklara dikkat edin. 9 Mart dolunayı kardeş, akraba, yakın arkadaşlarla ilgili konuları gündeme getirebilir, geçmişten gelen konular açılabilir. Eğitim, hukuksal işleriniz, seyahat planınız varsa aksamalar olabilir. 15 Mart itibariyle aktif olacaksınız. Spritüel eğitimler, yolculuklar yapabilir, arkadaş çevrenizle organizasyonlara katılabilirsiniz. 20 Mart itibariyle kariyer hedefleri ön planda. Mesleğinizde yeni kapılar açılabilir, görev değişikliğiyle karşılaşabilirsiniz. 26-29 Mart güzel teklifler alabilir, iş birlikleri yapabilir, ilişkinizi ciddiyete taşıyabilirsiniz. Parasal konular şans vadediyor.

ASLAN: İş hayatınız, mesleğiniz ön planda olacak. Daha mücadeleci, yorulacağınız ama başarılı bir ay sizi bekliyor. 12 Mart’a kadar her türlü ortaklıkta, yazışma ve sözleşmelerinize dikkat edin. Atılacak imzalar varsa 12 Mart sonrasına bırakın. Venüs kariyeriniz ve parasal konularda destek verecek. Günlük rutinlerde düzenlemeler, estetik, güzellik, sanatsal etkinlikler ay boyunca dikkat çekebilir. 9 Mart’ta gelir gider dengeniz, kazançlarınız, borç, alacaklarınız konularda temkinli olun. Borç almayın ve vermeyin. Sağlık konularında alerjiler, fiziksel, psikolojik rahatsızlıklar artabilir. 20 Mart sonrası işiniz, beklediğiniz kazançlar konusunda gökyüzü daha rahat etkiler vadediyor. Zam, prim, ödül gelebilir. Ay sonu eş ve partner konusunda zorlanabilecek etkiler var, olayları sakin değerlendirin.

BAŞAK: Aşk ve ilişkiler anlamında güzel bir ay. Motivasyonunuz yükseliyor. Ayın 12’ sine kadar önemli kararlar vermeyin, belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Venüs size başarı getirecektir. Yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Çocuklarla ilgili sorumluluklar artıyor. 9 Mart dolunayı rutinleriniz ve iş birliklerinizde sizi sınayabilir. Geçmişte fark etmediğiniz bir konu ortaya çıkarabilir. Bazı sırlar önünüze gelebilir. İlişkiler ve ortaklık konularında temkinli olun. 15 Mart sonrası eş, partner ve arkadaşlardan destek alabilirsiniz. 20 Mart ve sonrası finans konuları, başkalarıyla paylaştığınız gelirler, kredi, borç, vergi konularında yeni hedefler ve başlangıçlar getirebilir. 26/29 Mart ilişki ve girişimler için güzel günler. Seyahate çıkabilir, çocuklarınız varsa geleceklerine dair planlar ve aşk hayatınızda güzel destekler alabilirsiniz.

TERAZİ: Parasal konularda rahatlayacağınız, ek gelirler elde edeceğiniz, ya da ödenmesi gereken borçlar varsa destek alacağınız bir dönem. Merkür retrosu 12 Mart’a kadar iletişim sorunları yaşatabilir. Geçmişte kalan, uzun zamandır görmediğiniz kişilerle karşılaşabilir, görüşebilirsiniz. Mars, aile, ebeveyn konularında sorumluluklar getirebilir. Evinizde tadilat işleri gündeme gelebilir. Yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. 9 Mart itibariyle bazı eşyalarınızda kayıplar yaşanabilir. Sindirim sisteminize ve beslenmenize dikkat edin. Günlük hayatınızda, işinizde destek ve yardımlar alabileceğiniz bir dönem. İlişkilerde yeni adımlar atabilirsiniz. Taşınma, yer değişikliği gibi konular gündeme gelebilir. 26/ 29 Mart emlak, satış, miras, nafaka, yatırım, gayrimenkul gibi konularda size güzel destekler verecektir.

AKREP: Kardeş ve yakın akrabalar, iş arkadaşlarınızla ilgili haberler, yapıcı etkiler gündemde. Sorumluluklarınız artabilir. Almak istediğiniz bir eğitim varsa başlayabilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Ticari konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İkili ilişkinizde, ortaklık konularında güzel gelişmeler yaşanabilir. 12 Mart’a kadar ailevi konularda dikkatli olun. İlişkilerde anlaşmazlık yaratabilir. 9 Mart dolunayı size hedefleriniz konusunda sonuçlar getirebilir. Aşk ve romantik konular bu ay önem kazanacak. İş ve mesleki konularda anlaşmalar yapabilirsiniz. İş seyahatleri, mesleki eğitimler gündeme gelebilir. Sağlık konularında dikkatli olun. Önemli tanışmalar, ortaklıklar, yeni teklifler hayatınıza gelebilir. Eş ve partnerinizle güzel bir seyahat planı yapabilirsiniz.

YAY: Aile bireyleri, iş konuları ve çalıştığınız insanlarla iletişimde dikkatli olmak gerekebilir. Merkür retrosuyla önemli kararlar vermeyin, imza atmayın. İş, para, gelirler, harcama ve kazanımlar ön planda olacak. Venüs mesleki ve iş hayatınızda size zorlandığınız konularda yardım edecektir. İş arıyorsanız 9 Mart’ taki dolunay görev ve kariyer konularında beklediğiniz gelişmeleri size getirebilir. Ebeveyn ilişkilerinde sizi zorlayacak konular ortaya çıkabilir. Zihinsel ve fiziksel sağlığınıza karşı özenli olun. Ay ortasında parasal konular, kiralama, emlak alıp satma gibi konularda destek alabilirsiniz. 20 Mart aşk hayatı, yeni iş, yeni gelişmeler, maddi kazançlar, hamilelik ve çocuklarınızla ilgili konularda size güzel sonuçlar vadediyor.

OĞLAK: Mart ayı boyunca Mars’ın burcunuzda olması planlarınızı hayata geçirmek konusunda şanslar sunuyor. Öfkeli ve mücadeleci olabilirsiniz. Venüs size her işinizin güzel sonuçlanması konusunda destek olacak. 12 Mart Merkür retrosu bitimine kadar ilişkinizde belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Bu tarihe kadar önemli kararlar alınmaması yararınıza olacaktır. 9 Mart dolunayı yolculuk, yurtdışı seyahatleri, spritüel eğitimler hukuksal konular, sosyal medya, reklam, konularında gelişme sağlayabilir. Para kazanabilirsiniz. Yakın arkadaşlar ve kardeşlerden destek alabilirsiniz. 24 Mart itibariyle ev, yuva konuları, ev yenilemek, taşınmak, anne baba konuları ve onların ihtiyaçlarını gündeme getirebilir. Aşk ve romantik konularda, çocuklarla ilgili gelişmeler ve maddi konularda şanslar var.

KOVA: Bu ay huzur ve güven arıyorsunuz. 12 Mart’a a kadar önemli kararlar vermemek, imza atmamak, hayata karşı yavaşlamak daha iyi olacaktır. Bu dönem geri planda kalmak isteyebilir, kendinizle ve sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Kemikler, eklemler, kaslar, dişler hassasiyet gösterebilir. Ev, aile, yuva konuları önem taşıyacaktır. Ailenizden maddi manevi destek alabilirsiniz. 9 Mart dolunayı eşiniz veya başkalarıyla paylaştığınız maddi konularda güvenmediğiniz adımlar atmamanız konusunda sizi uyarıyor. Kredi çekmeyin, borç almayın ve vermeyin. Unuttuğunuz bir ödeme karşınıza çıkabilir. Ay sonu yeni girişim, teklifler alabilirsiniz. Günlük temponuz ve sosyal ilişkileriniz artabilir. Manevi anlamda gelişebileceğiniz, zorlandığınız konularda yardım alabileceğiniz bir dönem.

BALIK: Yaşam enerjiniz ayın ilk yarısı yüksek olacak. Merkür retrosu burcunuzda devam ediyor, duygusal ve iletişimsel konularda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.12 Mart itibariyle rahatlayabilir, arkadaş, sosyal faaliyetlerde hareketli, iş ve mesleki konularda aktif günler geçirebilirsiniz. Venüs Boğa geçişi yakın arkadaşlarınızla faaliyetleri, seyahatleri, eğitimleri ticari bağlantılarla ilgili güzel etkileri gündeme getirebilir. 9 Mart dolunayı sizi çok etkileyecektir. İkili ilişkilerle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Gerçeklerden uzaklaşmayın, hayal kırıklığı yaşamayın. Bağışıklık sisteminize, zehirlenmelere karşı sağlığınıza dikkat edin. 26 Mart civarı yeni iş imkânları, yeni kazançlar, teklifler, görev değişimleri, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Şansları iyi değerlendirin.

Yazarlar

Mart ayı yükselen burç yorumları
Seyran Ataklı