Adnan Aybaba
29 Şubat 2020

Loris Karius’a rağmen 3 puan


Beşiktaş’ta gerçekten çok iyi kaleciler forma giydi. Karius kadar önemli bir kariyere sahip olmasa da taraftarın gönlünde taht kuran kaleciler oldu. Karius yine yediği golle Beşiktaşlılara saç-baş yoldurttu. Bir kaleci gerektiğinde bir maçı kurtarabilir, ligimizde buna en güzel örnekler Uğurcan ve Muslera. Ancak Beşiktaş neredeyse her maçta kalecisiz oynuyor. Beşiktaş dün Karius’a rağmen kazanmayı bildi.

Alanyaspor hızlı hücumlara çıkan tehlikeli bir takım. Ancak Sergen Yalçın, Alanya’yı iyi analiz etmiş. Rakibin etkili oyuncularına şans tanımadı, özellikle kanatları çok etkili kullandı. Beşiktaş, Sergen Yalçın ile her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor. Alanya gibi güçlü bir takım karşısında deplasmanda önemli bir galibiyet aldı. Yalçın’ın gelmesiyle Kartal artık oynadığı futbolla izleyenlere zevk veriyor, pozisyonlara giriyor. Sergen Yalçın farkı fazlasıyla hissediliyor.

Beşiktaş hızlı oynadığında ligde çok can yakar. Sağda Gökhan, solda Caner, en uçta Burak üçlüsü gününde olduğunda Beşiktaş da iyi futbol oynuyor. Bu 3 isimden ikisi iyi olmadığı zaman ise takımın bütün düzeni bozuluyor. Dün de bu üçlü gerçekten çok iyi bir futbol ortaya koydu, galibiyette önemli rol oynadılar.

Yazarlar

Loris Karius’a rağmen 3 puan
Adnan Aybaba