Utkan Aydın
23 Temmuz 2020

Kriz yakın siper alın!


Okuyucular bizden daha iyi biliyor ya hatırlatalım. Ne zaman bir yönetici veya başkan “Hocamızla görüş ayrılığımız yok” diyorsa bilin ki tam tersidir. Zaten bunun bir diğer aşaması da “Hocamızın arkasındayız” sözüdür ki onu duyduğunuzda ise artık çok geçtir.

Beşiktaş’ta da durum oraya gidiyor gibi… Sergen Yalçın, yeni sezonda şampiyonluk yarışına 8-10 transferle girebileceğine işaret etti. Aksi halde bu seneki durumdan çok da farklı olmaz demek istedi. Mevcut ekonomik şartlarda bu kadar transfer nasıl olacak peki?

Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibinin önünde uzun süreli kontratlar var. Para ise sınırlı. Bir mucize olmaz da Şampiyonlar Ligi bileti alınmazsa eldeki bütçe bu kadar transferi karşılayamayacak.

Sergen Yalçın, dobra biridir. Futbolcuyken de teknik adamken de bunu gördük. İstediklerinin olmayacağını hissettiği an bunu söyleyecektir. Söylediğinde de yandı gülüm keten helva. Krizden kriz beğenin.

Kulübe biraz yakın olanlar biliyor ama şimdilik dile getirebilen yok. İlk olma açısından öne çıkar mıyım bilmem ama söylemek lazım: Sergen Yalçın, Beşiktaş’la yollarını yeni sezon başlamadan ayırırsa şaşırmayın.

Suç kimde bu ayrı bir yazı konusu ama en günahsızı Sergen Hoca, bu kesin.

Yazarlar

Kriz yakın siper alın!
Utkan Aydın