Mustafa Kanarya
30 Aralık 2019

KÖTÜ FUTBOL İYİ SKOR


Bir takımın iç saha ve deplasman performansı arasında bu kadar uçurum olur mu? Kadıköy’de puan kaybetse bile basan, ısıran, rakip ceza sahası civarında oynayan, pozisyon üstüne pozisyon üreten, tempoyu istediği gibi ayarlayan Fenerbahçe, deplasmanlarda orta sıralar için mücadele eden ama top­la oynamayı seven bir takım haline dönüveriyor.

Beşiktaş galibiyetinin verdiği enerjinin etkisiyle Fenerbahçe, maça çok istekli başladı. Golü de buldu. Ancak sonrasında aynı has­talık hortladı. Yani, kaleye gelen ilk isabetli şut yine gol oldu.

Dikkat ediyorum da yenen her gol Fenerbahçe’yi oyundan düşürü­yor. Ataklar bilinçsizleşiyor, moti­vasyon kayboluyor. Bu kırılgan yapı da ilk yarının ilk 8 deplasmanında sadece 2 galibiyet alınabilmesinin en büyük sebebi.

İkinci yarıda rakip kaleye gitmek­te zorlanan Fenerbahçe, Jailson’un 32 metreden attığı golle skor üstün­lüğünü tekrar eline geçirdi. Ancak yine panik başladı. Ne ayağa paslar gördük ne rakip kalede gol arayışı.

Fenerbahçe, dün kötü oynasa da 3 puanı aldı. En azından devre arasına kavgasız, tartışmasız bir şekilde girdi.

Hazır devre arası gelmişken, takımlar kadrolarında değişiklik yapmaya hazırlanırken MHK’de de bir değişiklik hiç fena olmaz bence.

Yazarlar

KÖTÜ FUTBOL İYİ SKOR
Mustafa Kanarya