Ahmet Takan
26 Aralık 2020

Konyaaltı plajı sakinlerinin dikkatine; Gemü çarpabülüü!..


“Bizi Antalya Körfezi’ne mahkum edemezler”…

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklı çıkarlarını savunmak için 7 düvele meydan okuyorlar güya!..

Ege ve Akdeniz’de Türkiye’nin kayıplarını yıllardır belgeleriyle yazıyorum. Onca “eyt”, “üyt” ettikten sonra sismik araştırma gemilerimizi Antalya limanında yat turizminin hizmetine açan siyasi zihniyetin yeni bir skandala daha imza attığı ortaya çıktı.

“Ortalık kar kış. Nasıl olacak?” da demeyin. Orası Antalya… İlla denize girmek de gerekmez… Şöyle bir sandalla açılayım, temiz deniz havası alayım deseniz de olur… Bundan böyle, 15 Haziran’a kadar Antalya Konyaaltı plajından denize giren veya tekne gezintisi yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, plaj bölgesinde sismik araştırma yapan Türk gemileri ile burun buruna gelecek. Yani Antalya bölgesinden denize girmek isteyen vatandaşlarımızın Türk araştırma gemileri ile karşı karşıya gelme tehlikesi var!..

Aklınıza yatmadı mı?.. O zaman Türkiye’nin 22 Aralık’ta yayınladığı NAVTEKS’e bakın… Bir sürü koordinat bir sürü teknik terim, kafanız almaz mı?.. O zaman, Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım’a kulak verin. Ümit Yalım, -her zaman olduğu gibi- belgeleyip anlatıyor;

“Erdoğan ve AKP Hükümetleri sürekli olarak geri adım atarken, Yunanistan, Türkiye’yi kuşatmaya devam ediyor. Libya Mutabakatı’nda ilan edilen kıta sahanlığında bile sismik çalışma yapamayan Türk Araştırma Gemileri bu güne kadar Soros’un ilan ettiği 28. Boylamın batısına geçemedi. 22 Aralık 2020’de yayınlanan NAVTEX ile daha da geri adım atan Türkiye, Doğu Akdeniz’de kendi hükümeti eliyle Antalya Körfezi’ne hapsedildi.

Soros sınırından da geri çekilen Türk Araştırma Gemileri, 15 Haziran 2021’e kadar Antalya’daki otellerin plaj bölgeleri ile tur teknelerinin turist gezdirdiği bölgede sismik araştırma yapacak.”

★★★

Türkiye’nin kendi elliyle 22 Aralık’tan itibaren Antalya Körfezi’ne hapsedilmesinin ardından Ege’de durum nasıl ?.. Cevap;

İzmir Körfezi!ne hapis olduk!..

Ümit Yalım, şöyle izah ediyor;

”Türkiye’nin, 22 Aralık 2020’de Doğu Akdeniz’de geri adım atmasından istifade eden Yunanistan, bir gün sonra 23 Aralık 2020’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Floros’u işgal altındaki Türk adalarına göndererek Adalar (Ege) Denizi’nden Türkiye’ye meydan okudu. Org. Floros’un Koyun, Eşek ve Bulamaç adalarındaki faaliyetleri, Yunan Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

Yunan generali Floros, ilk olarak İzmir Koyun Adası’na geldi ve işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı. Fotoğraf çekiminde arka fon olarak İzmir / Karaburun kullanıldı.

General Floros, ikinci durağı Aydın Eşek Adası’nın limanında işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi. Floros, Eşek Adası’ndaki denetlemeleri sırasında Aydın Adalar Belediye Başkanı Evangelos Kottoros’a, Hz. İsa posterinin önünde plaket verdi.

Yunan vatandaşı Kottoros, 2004’ten beri belediye başkanlığı yapmasına rağmen, T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından bu güne kadar görevinden alınmadı, yerine kayyum atanmadı. Floros, son olarak Aydın Bulamaç Adası’ndaki Yunan askerlerini denetledi. Floros, Bulamaç Adası’nda da Yunan bayrağının önünde egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’de sürekli olarak provokasyon yaptığını iddia eden Floros, işgal altındaki Türk adalarında Yunan askeri yığınağının artırılması için emir verdi.

Yunan Genelkurmay Başkanı Floros elini kolunu sallayarak ve defalarca Türk adalarına gelip giderken, Türk Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Türk adalarına bir kez bile gidemedi. Doğu Akdeniz’de Antalya Körfezi’ne hapsedilen Türkiye, Adalar (Ege) Denizi’nde de İzmir Körfezi’ne hapsedildi. Hem de Erdoğan ve AKP hükümetleri eliyle.”

★★★

Türkçe Kur’an okutuluyor diye yer göğü inletenler?.. Neredesiniz?.. Yunan, Türk adasını işgal etmiş, sözde belediye başkanına  Hz. İsa tablosunun önünde plaket veriyor… Milli hassasiyetlerinizin yerinde yeller estiğini biliriz de, İslami hassasiyetlerinize ne oldu?.. O fotoğraf karesi ile verilmek istenen mesajı anlayabiliyor musunuz?.. Yoksa işinize mi gelmiyor?.. Neden sesiniz çıkmıyor?..

★★★

Ulu Tanrı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşlarına rahmet etsin. Nur içinde yatsınlar.  Mekanları cennet olsun.

Yazarlar

Konyaaltı plajı sakinlerinin dikkatine; Gemü çarpabülüü!..
Ahmet Takan