Kısıtlamasız ikinci Cumartesi’de İstanbullular oraya akın etti

Kısıtlamasız ikinci Cumartesi’de İstanbullular oraya akın etti

Normalleşme sürecinin ikinci haftasında havaların güzelleşmesi ile birlikte vatandaşlar erken saatlerde Belgrad Ormanına akın etti. İstanbul’da Cumartesi yasağının kalktığı ikinci haftada vatandaşlar kahvaltı yapmak ve spor yapmak için geldikleri Belgrad Ormanında karşılaştıkları kalabalık karşısında hayrete düştüler.

İstanbul’un güzel yerlerinden biri olan Belgrad Ormanına vatandaşlar akın etti. Sabah erken saatlerde yolla çıkan vatandaşlar gördükleri kalabalık karşısında adeta şok oldu. Aileleri ile birlikte kahvaltı yapmaya gelen İstanbulluların sosyal mesafeye dikkat ettiği görüntülendi. Vatandaşlardan bazıları kalabalık karşısında tedirgin olurken, bazıları normal karşıladı. Öte yandan Belgrad Ormanı girişinde uzayan araç trafiği havadan görüntülendi.

Kalabalık karşısında tedirginliğini vurgulayan Haydar Akdoğan, “Bizim için ilk kısıtlamasız Cumartesi bu kadar kalabalık olduğunu düşünmemiştik. Ama gelen insanları anlayabiliyorum. Çocuklar sıkıldığı için mecburen dışarı çıkmak zorunda kaldık genel anlamda insanlarda bir rehavet var insanların bunaldığını düşünüyorum. İstanbul’un daha kırmızı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kalabalığın normal olduğunu ifade eden Yusuf Erdoğan, “Kısıtlama döneminde hiç gelmedim. Kısıtlama öncesi gelip koştuğum bir yer. Uzun zamandır buraya gelmemiştim, pandemi zamanında ilk defa geliyorum. Kimi koşuyor kimi gördüğünüz gibi piknik yapıyor. Bana göre aşırı yoğun, ben hiç burayı böyle görmedim. Rehavet elbette var da sıkılmada var. Hareketsizliğin insanlarını psikolojisini bozduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Caddebostan Sahili’nde Cumartesi yoğunluğu

İstanbul’da Kadıköy Caddebostan Sahili’nde de vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Caddebostan Sahili’ndeki kalabalık böyle görüntülendi.

Kısıtlamanın kaldırıldığı ikinci Cumartesi gününde Kadıköy Caddebostan Sahili’nde yoğunluk yaşandı. Güneşi de gören İstanbullular buraya geldi. Sahile gelen ve çoğunluğunu gençlerin oluştuğu vatandaşlar, yürüyüş yaptı. Bazılarının bisiklete bindikleri görüldü. Bazıları ise çimlerde veya deniz kenarına oturarak vakit geçirdi. Caddebostan Sahili’ndeki kalabalık havadan da görüntülendi.

İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 70’lere çıktı

İstanbul’da kısıtlamasız geçen 2’inci Cumartesi gününde trafik öğlen saatlerinde durma noktasına geldi.

Kısıtlama süresince yolların bomboş kaldığı İstanbul’da öğlen saatlerinden itibaren trafikte hareketlilik yaşandı. İBB Cep-Trafik uygulamasında trafik yoğunluğu yüzde 70’lere çıktı.

(İHA-DHA)

Yaşam

Kısıtlamasız ikinci Cumartesi’de İstanbullular oraya akın etti
Yaşam