Argun Darıcı
24 Aralık 2020

Kırılma anı 12. dakika


Eksiklerin çokluğu nedeniyle Fenerbahçe haftalardır ideal kadrosunu kullanamıyor. Sarı-lacivertli ekipte olumsuz sonuçlar nedeniyle oyuncularda hırs, heyecan, mücadele gücü, güven ve konsantrasyon kalmamış.

İlk 11’de sahaya çıkan Ademi’nin o boyla hava topu alamamasını anlamak mümkün değil. Ademi’nin ıskası nedeniyle golden oldu takımı. Ne top tutabildi ne de pas yapabildi.

Erol Hocanın önde Novak, geride Caner’le başlaması ilginçti. Ancak 20. dakikada Caner’i öne alıp hatasından döndü Bulut. Fenerbahçe, takım savunmasını yapamıyor. Kimse duracağı yeri bilmiyor, takım geri koşamıyor. Başakşehirli oyuncular biraz daha dikkatli olsa ilk yarım saatte maçı rahatlıkla koparabilirdi. Takım iyi savunamadığı için de hücumda tedirginlik yaşanıyor. Buna rağmen Fenerbahçe’nin oyundan kopmaması galibiyette çok önemli bir rol oynadı.

Hakem Bahattin Şimşek, maçın önüne geçti. 12. dakikada Gustavo’nun hareketine kırmızı kart göstermeliydi. Rafael’in kırmızı kartında Brezilyalı oyuncunun müdahalesi yoktu. Rafael aynı saniyede iki sarı birden gördüğü için VAR devreye giremedi. Sonrasında zaten oyun koptu, Başakşehir sinir harbini kaybetti. İrfan Can’ın kırmızısı sonrası Fenerbahçe rahat bir galibiyet aldı.

Yazarlar

Kırılma anı 12. dakika
Argun Darıcı