Adnan Aybaba
15 Ocak 2022

Kırılgan yapı mazide kaldı


Önder Karaveli, ilk kez kendini güvende hissederek bir maça çıktı. Daha önceki açıklamalarında ‘Yarını düşünmeden görevimi’ yapıyorum demişti ancak artık Önder Hoca’nın işi daha zor. Emanete iyi sahip çıkıp koltuğa oturdu. Umarım Önder Hoca görevinde çok başarılı olur. Hem kendisi hem Beşiktaş hem de Türk futbolu için Önder Hoca gibi değerler büyük bir kazanç olur.

Eksiklere rağmen ideal kadroda mümkün olduğunca ısrarcı oluyor. Emirhan’a dün yine 11’de görev vermesi çok değerliydi. Emirhan daha 17 yaşında. Omuzlarına büyük bir yük bindirmek kendisine de zarar verir. Dün 61 dakika sahada kaldı. Rize maçına göre daha durgundu ancak oynamayı hak ettiğini gösterdi. Eksik futbolcuların dönmesiyle birlikte Emirhan’ın alacağı sürenin ne olacağına bakmak lazım. Bu maçtaki performansı gelecek hafta 11’i hak etmiyor. Kötü oynasa da devam etmek, ısrarcı olmak lazım. Emirhan’a da çok çalışmak düşüyor.

Önder Hoca, ikinci yarıda yaptığı hamlelerle sonuca etki etti. Skor üstünlüğünü eline geçirmesinin ardından bunu korumayı başarması da önceki dönemlerdeki kırılganlığın ortadan kalktığını gösterir. Beşiktaş iyi yolda. Ancak Gaziantep’in oyunu kendi yarı alanında kabul etmesine anlam veremedim.

Yazarlar

Kırılgan yapı mazide kaldı
Adnan Aybaba