Yarışmacı bir maç değildi. İki hedefsiz takım oynar gibiydi. Beşiktaş zaten ölmüş ağlayanı yok; onlar için normal. Rize şaşırttı. Golleri bulmalarına rağmen iyi değillerdi. Halbuki beşincilik zor değil.

Beşiktaş savunması iki duran top golü yedi. ‘Amatör takım yemez’ eleştirisini yapsam amatörlere ayıp ama bu gollerin başka açıklaması yok. Beşiktaş’ın geldiği noktayı böyle görün. İletişimsizlik, konsantrasyonsuzluk, adanmamışlık vesaire...

Muçi’nin etkisiz olduğu gecede Ghezzal’ın hareketliliği sonuç verdi. Direkleri dövmeye devam etse de sahada olduğu sürede takımının en iyisiydi. Muçi, kaleden uzaklaştıkça silikleşiyor. Beşiktaş’ın yeni teknik heyeti, eldeki yatırımlık oyuncuları bir şekilde verim almalı. Yeni bir sistem, oyun şekli dizayn etmeli. Yoksa transfer yapsan neye yarar.

Genç Semih de elinden geleni yaptı. Kalabalık bir savunma vardı karşısında. Bir golü VAR’dan döndü. Onun adına en büyük sıkıntı, plansız bir takımda doğaçlama işler yapması. Günün sonunda EURO 2024 kadrosuna alınması benim açımdan sürpriz olacak.

Chamberlain, Aboubakar, Muleka, Svensson ve Zaynutdinov hatta Rebic’in kontratları devam ederken Beşiktaş kazansa bile gelecekten nasıl umutlu olabilir. Zor dostum zor...